Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Panasonic Toughbook - ultrabook 2-v-1 s jasnějším displejem a delší výdrží

Pavel Trousil 28.10.2013

Toughbook CF-AX3 má oproti předchozí generaci lepší IPS displej s rozlišením Full HD a antireflexní úpravou a výkonnější procesor. Jde o odolný ultrabook ze kterého snadno uděláte tablet s Windows 8.

  ax2-image-white-win8-v2-nahled

Společnost Panasonic vedla na trh svůj nový mnohostranný ultrabook  2-v-1 s IPS displejem o rozlišení Full HD, s antireflexní úpravou a výkonnějším procesorem Intel. Toughbook CF-AX3 je ultrabook, který v sobě kombinuje tablet a laptop, takže uživatelé mohou natáčet displej, používat dotykovou obrazovku, aktivovat počítač v krátkém okamžiku a pracovat na něm celý den.

Toughbook CF-AX3, jenž je nástupcem verze CF-AX2, nabízí IPS dotykový displej rozpoznávající až 10 prstů s rozlišením Full HD, uhlopříčkou 11,6 palců a antireflexní úpravou. Oproti předchozímu modelu má tento displej pozorovací úhel 170° a má vysoký poměrem kontrastu a zlepšený jas.

Procesor Intel Core vPro i5–4300U se sníženou spotřebou elektrické energie pomáhá prodloužit výdrž baterie (8 až 12 hodin). Možnost výměny baterie za provozu zaručuje celodenní nezávislost na síťovém napájení (až 20 hodin) a prodlužuje výdrž v pohotovostním režimu z 3,5 na 8 dní.

ax2-tablet-right-nahled

Nový Panasonic váží jen 1,135 kg a má tloušťku jen 18 mm. Konstrukce CF-AX3 je odolná proti hrubšímu zacházení v terénu a Toughbook je schopen bez úhony snést pád na spodní plochu z výšky až 76 cm silou až 100 kp.

ax2-top-nahled

Toughbook CF-AX3 obsahující volitelný modul 4G/LTE (k dispozici je i verze s 3G), Bluetooth v4.0 a Wireless LAN IEEE802.11a/b/g/n zajišťuje konektivitu. Samozřejmostí jsou všechny běžné porty včetně VGA a HDMI pro připojení monitoru nebo projektoru, dvou portů USB 3.0 a LAN, ale například i plné podpory karet SDXC pro ukládání snímků a klipů. Pro odvětví, kde je nezbytností zabezpečení a ochrana dat, lze CF-AX3 doplnit o zásuvku pro kontaktní čipové karty. Ve výbavě je rovněž technologie vPro a počítač lze rozšířit o bezpečnostní řešení Absolute Computrace a Intel Anti-Theft (AT).

Toughbook CF-AX3 se bude v Evropě prodávat od listopadu 2013 za 1864 Euro.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme