Přejít k hlavnímu obsahu

PaperScan 3 Pro

Martin Kučera 14.05.2020

PaperScan 3 Professional Edition vám pomůže s archivováním papírových dokumentů v digitální podobě, včetně možnosti vyhledávání v jejich obsahu s plnou podporou češtiny. ("Plná verze - Chip 06/2020.")

Pokud si chcete usnadnit práci s českými naskenovanými texty papírových dokumentů, použijte PaperScan.

Úřady, banky, pojišťovny a často i obchodníci nás neustále zásobují papírovými dokumenty. Na digitalizaci jsme dříve používali skenery, ale dnes si většinou vystačíme s fotoaparátem našeho smartphonu. Aplikace PaperScan 3 Professional Edition umí zpracovat dokumenty z obou těchto zdrojů a upravit je tak, abychom je mohli pohodlně archivovat a snadno v nich vyhledávat. PaperScan ořízne okraje naskenovaných či vyfocených dokumentů, upraví jejich případnou deformaci a odstraní skvrny, škrábance nebo třeba otvory po děrovačce.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Dále vám umožní zvýraznit důležité části dokumentů a doplnit do nich poznámky či jiný obsah. A abychom nezapomněli – během exportu do souborů ve formátu PDF umí PaperScan rozpoznat český textový obsah digitalizovaných dokumentů pomocí technologie OCR, aby v něm bylo možné později vyhledávat. To vše je možné provádět s jednostránkovými i vícestránkovými dokumenty. Pokud byste potřebovali dále upravovat naskenované dokumenty s textovou vrstvou nebo třeba převést do DOC, lze to snadno udělat v editoru Soda PDF z tohoto vydaní Chipu. Pokud vám stačí z dokumentu extrahovat jen prostý text, můžete to zkusit pomocí schránky ve vašem PDF prohlížeči nebo využít bezplatnou on-line službu výrobce Orpalis.

V tištěném Chipu najdete rozsáhlý článek k používání programu, případně je k dispozici i manuál nebo videokanál výrobce na YouTube, kde najdete přehledné průvodce k nastavení skeneru, parametrů programu i dokumentů.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Registrace do konce 06/2020

Plnou verzi programu PaperScan 3 Professional Edition v ceně 3 800 korun můžete po registraci používat bez funkčních omezení až do dubna 2021. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program PaperScan spolupracuje se všemi běžnými typy skenerů, ale častější bude možná použití funkce »Importovat«, prostřednictvím které můžete v aplikaci otevřít snímky papírových dokumentů, pořízené fotoaparátem vašeho smartphonu. Papírový dokument se málokdy podaří vyfotit bez zkreslení a nedostatků, ale s tím si program PaperScan hravě poradí. Stačí když přejdete na kartu »Zpracování obrazu«, kde najdete nástroje na vyrovnání dokumentů, vyčištění snímků nebo odstranění různých nedokonalostí. S pomocí funkce OCR převede PaperScan naskenovaný nebo vyfocený dokument do digitální podoby s možností vyhledání v jeho obsahu. Výsledek se následně uloží do souboru ve formátu PDF. Příslušnou funkci najdete pod volbou »Uložit«, kde jako »Format« zvolíte »PDF Document + OCR«.

České OCR Abyste mohli v programu PaperScan používat funkci OCR i pro digitalizaci dokumentů v češtině, je nutné tento jazyk do aplikace doinstalovat. Klikněte na »Nastavení« a v nově otevřeném okně v nabídce »Všeobecné | Language« použijte volbu »Přidat jazyky«. Otevře se okno s výběrem jazyků, kde označíte »Czech« a kliknete na »Použít«. Následně nastavte češtinu jako »Jazyk OCR«, označte předvolbu »Metric system« a klikněte na »Použít«.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2020

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2020


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme