Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pasivní nízká grafika Asus GT 520 pro HTPC

redakce 12.04.2011

Asus představil nízkoprofilovou grafickou kartu GT 520 s jádrem nVidia GeForce GT 520, která se hodí hlavně do multimediálních HTPC počítačů. Zajímavá je hlavně kombinací relativně slušného výkonu, nízké výšky a pasivního chlazení. Karta disponuje 1 GB paměti DDR3 a podporuje DirectX11

Ačkoli se jedná o nízkoprofilovou grafickou kartu, nabízí GT 520 podporu technologie DirectX 11, takže lze využít i novějších grafické technologie, jako jsou nVidia PhysX či CUDA. Karta je proto vhodná nejen k přehrávání multimédií, ale urychlí i úpravu videa nebo fotografií. Kromě toho ji využijí i prohlížeče s hardwarovou akcelerací grafiky, jako je Google Chrome nebo Internet Explorer 9. Videa v rozlišení Full HD 1080p zobrazená přes nativní výstup HDMI jsou rychlá a plynulá. Pomocí výstupu Dual-link DVI zase můžete na největších plochých monitorech současnosti zobrazit rozlišení až 2 560 × 1 600 bodů. Kromě toho karta nabízí i připojení přes výstup D-sub. Všechny tři výstupy se s ohledem na zvýšení pohodlí nacházejí v nízkoprofilové záslepce.

Grafická karta ASUS GT 520 je vybavena pasivním chladičem se speciální konstrukcí, který umožňuje bezhlučný provoz karty, jenž ocení uživatelé hlavně při sledování filmů. Zásluhou nízkého profilu je tato grafická karta vhodným řešením pro uživatele multimediálních center a HTPC.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud