Přejít k hlavnímu obsahu

Password Manager 19

Martin Kučera 11.05.2019

Steganos Password Manager 19 je spolehlivý správce uživatelských jmen a hesel, stejně jako dalších citlivých údajů, uložených do šifrované databáze. Pro počítače i mobily. ("Plná verze")(" - Chip 06/2019.")

Vždy doporučujeme používat při registracích na webu silná hesla. Ta se ale těžko pamatují, takže se hodí, když si je bude někdo pamatovat za vás.

Steganos Password Manager bezpečně ukládá hesla, přihlašovací údaje, čísla karet a další citlivé informace, které můžete třídit do kategorií a vyhledávat v nich. Připraven je i generátor hesel dle požadavků na délku a použité znaky a plovoucí okno pro pohodlné vkládání hesel do přihlašovacích formulářů na internetových stránkách. Používání správce hesel se vám vyplatí, jen si dobře ohlídejte hlavní heslo k vašemu trezoru. Následky jeho ztráty by mohly být opravdu rozsáhlé. Do trezoru s hesly si můžete ukládat rovněž odkazy na vaše oblíbené internetové stránky, které nemají vidět ostatní uživatelé vašeho počítače. Steganos Password Manager 19 přináší řadu bezpečnostních vylepšení, mezi nimi především dvoufaktorovou autentizaci. Také je možné přistupovat k uloženým odkazům na oblíbené stránky přímo z prohlížečů Firefox a Chrome. Z Chromu lze do šifrovaného trezoru importovat uložená hesla.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Steganos Password Manager 19 v ceně 600 korun můžete po registraci a instalaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a budoucí aktualizace aplikace. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Při vytvoření nové šifrované databáze si Steganos Password Manager vyžádá vytvoření hlavního hesla. Toto hlavní heslo, k jehož vytvoření lze využít i vestavěný generátor hesel, může být uloženo i na USB flash disku, nebo jej může reprezentovat sekvence obrázků. V každém případě si zvolte bezpečné heslo (alespoň 8 znaků v kombinaci velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků) a dobře si jej uložte či zapamatujte. Pro rychlé vkládání přihlašovacích jmen a hesel na webových stránkách využívá Steganos Password Manager plovoucí okno s tlačítky na otevření internetové adresy v prohlížeči a snadné přetažení jména a hesla myší do příslušných políček přihlašovacích formulářů. Pro přístup k databázi hesel, synchronizované přes Dropbox či jiné cloudové úložiště, v mobilním zařízení, je třeba instalovat si aplikaci Steganos Mobile Privacy pro smartphony a tablety s Androidem či iOS. V nabídce vyvolané klepnutím na tlačítko s ikonou obláčku zvolte »Dropbox« a po přihlášení k vašemu účtu na Dropboxu aplikaci autorizujte.

Nová verze správce hesel Steganos Password Manager 20 přináší řadu vylepšení. Patří k nim především nové aplikace na správu hesel ve smartphonech a tabletech se synchronizací obsahu šifrované databáze prostřednictvím cloudových úložišť OneDrive, Disk Google a Dropbox. Prostřednictvím cloudu lze také synchronizovat obsah šifrované databáze správce hesel mezi více různými počítači. Steganos Password Manager 20 má také přepracované uživatelské rozhraní a silnější ochranu před útoky hrubou silou.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme