Přejít k hlavnímu obsahu

PhotoAI Pro

Martin Kučera 18.04.2022

Aplikace PhotoAI Pro: AI Photo Enhancer využívá cloud a umělou inteligenci k poutavým úpravám fotek pořízených vaším iPhonem nebo mobilem s Androidem. ("Plná")(" verze - Chip 05/2022.")        

Pořízením fotky chytrým telefonem největší zábava teprve začíná. S pomocí kreativních aplikací můžete vaše snímky proměnit doslova na umělecká díla.

Mobilní aplikace nabízejí obrovské možnosti úprav snímků pořízených chytrými telefony. Lepších výsledků přitom často dosahují aplikace, které snímky odesílají ke zpracování do cloudu – tedy na výkonné servery výrobce dané aplikace, kde je pro vylepšení fotek možné použít i technologie umělé inteligence, vyžadující vysoký výpočetní výkon pro zpracování dat. Přesně takový způsob zpracování pořízených snímků využívá i aplikace PhotoAI Pro, dostupná pro smartphony s Androidem a iPhony.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

PhotoAI Pro nabízí pro vylepšení vašich snímků hned dvanáct funkcí, které kromě klasického vylepšení expozice řeší například i retušování portrétních snímků, obarvení černobílých fotek, doostření rozmazaných záběrů, převod snímků na vtipné komiksové kresby nebo třeba doplnění HDR efektu do vašich fotek. Funkce na úpravy snímků nemají žádná nastavení – fotka se jen odešle na server a za chvíli je k dispozici výsledek, který si můžete stáhnout a uložit do telefonu. Výsledky, které jsme získali při našem testování ukazují, že umělá inteligence aplikace PhotoAI pracuje velmi dobře.

enhancer-icon AKTUALIZACE: Výrobce aplikace nás informoval o nové aktualizaci, která kromě drobnějších úprav ovládání přinesla i jednu novou výkonnou funkci. Aplikace nyní umožňuje poloautomatickou archivaci fotek a dokumentů. Přímo z aplikace spustíte fotoaparát, který dokáže automaticky detekovat fotku a opravit natočení nebo perspektivu. Snímky pak už stačí jen prohnat funkcí retušování, vylepšení nebo, v případě černobílých fotografií, obarvení. Výsledky jsou opravdu vynikající!

  • Jazyk: anglicky
  • min. Android 5.0, iOS 11
  • Registrace do konce 05/2022

Plnou verzi programu PhotoAI: AI Photo Enhancer v ceně 2 200 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a upgrade na vyšší verzi. Licence je určena pro jeden mobil a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ovládání aplikace PhotoAI: AI Photo Enhancer je naprosto snadné – už proto, že aplikování efektů a vylepšení je plně řízeno na straně cloudové služby, kam se fotky k úpravám nahrávají. Stačí tedy jen zvolit funkci z hlavní nabídky a v dalším kroku vybrat použité snímky. Zpracování snímku na cloudových serverech nějakou dobu trvá – záleží na aktuálním vytížení, ale my jsme se při našem testování vždy dočkali během pár minut. Někomu možná může vadit, že svoje fotky posílá na cizí server ke zpracování – aby je pak dal na Facebook nebo Instagram. Upravený snímek bude k dispozici ke stažení po dobu 24 hodin, pak bude ze serverů aplikace PhotoAI: AI Photo Enhancer smazán. | Zdroj: PhotoAI Pro

Ovládání aplikace PhotoAI: AI Photo Enhancer je naprosto snadné – už proto, že aplikování efektů a vylepšení je plně řízeno na straně cloudové služby, kam se fotky k úpravám nahrávají. Stačí tedy jen zvolit funkci z hlavní nabídky a v dalším kroku vybrat použité snímky. Zpracování snímku na cloudových serverech nějakou dobu trvá – záleží na aktuálním vytížení, ale my jsme se při našem testování vždy dočkali během pár minut. Upravený snímek bude k dispozici ke stažení po dobu 24 hodin, pak bude ze serverů aplikace PhotoAI: AI Photo Enhancer smazán. | Zdroj: PhotoAI Pro

 

AI Image Enlarger - profI zvětšování snímků

enlarger150 Výrobce provozuje své služby i prostřednictvím on-line služeb. Atraktivní je zejména zvětšování snímků až o 800 %. K jejich využívání musíte mít zaregistrovaný účet. Pro základní vyzkoušení je k dispozici osm pokusů, za další používání s rozsáhlejší nabídkou funkcí se hradí měsíční poplatek. Pro pravidelnější zvětšování snímků existuje i program pro Windows a Mac, který je napojený na stejnou on-line službu, ale jeho používání je mnohem komfortnější.

PhotoAI na počítači

PhotoAI: AI Photo Enhancer existuje také ve verzi pro počítače Mac se systémem macOS, jejíž časově neomezená licence vyjde na 2 190 korun. Kromě toho výrobce nabízí i další aplikace pro práci s fotkami na počítačích Apple. Například aplikace WebP Converter – AnyWebP, umožňuje, jak už její název napovídá, konverzi fotek a obrázků v bezeztrátovém komprimovaném formátu WebP do obrazových formátů JPG a PNG či naopak. Velmi podobná je i aplikace HEIC Converter – AnyHEIC, která slouží k převodu fotek ve formátu HEIC na JPG či PNG se zachováním EXIF metadat. Převody snímků do kreslené komiksové podoby jsou samostaně dostupné v mobilní aplikací Cartoonize. Aplikace může změnit váš obličej na karikaturu s více než 40 různými kreslenými efekty.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2022

Obsah: Všechna témata Chipu 05/2022

 
 

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud