Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Photoshop Elements 9 - nová verze programu pro správu a úpravu fotografií

redakce 25.09.2010

Společnost Adobe Systems ohlásila software Adobe Photoshop Elements 9 pro Windows a Mac, který nabízí kompletní řešení pro každého, kdo chce uspořádat, upravovat a sdílet fotografie. V této verzi společnost Adobe přináší nové výkonné technologie, které umožní běžnému uživateli snadno a rychle dosáhnout profesionálních výsledků.

Kapitoly článku

Cílem programu Adobe Photoshop Elements 9 bylo přinést pokročilé funkce, jaké nabízí program Adobe Photoshop CS, většímu okruhu uživatelů – program se totiž mnohem snadněji ovládá, má jiné uživatelské rozhraní a provádí uživatele funkcemi a mnohé z nich automatizuje. Program tak jednoduchou formou nabízí zajímavé technologie, jako technologii výplně respektující obsah (která byla uvedená právě ve verzi Photoshop CS5).
Program analyzuje obsah obrazu, rychle opraví nebo transformuje fotografie (například odstraní turisty z přelidněné scény nebo rušivý prvek, jako je telefonní stožár) pomocí tahu štětce a vyplní je pozadím. Stejná inteligentní analýza obsahu vyrobí informace chybějících obrazových bodů a vytvoří nádherné panorama z více fotografií, bez mezer nebo prázdných míst.
Nová funkce sjednocení stylu modulu Sloučení fotografií udělá z fádní fotografie zajímavou pomocí analýzy takových charakteristik libovolné fotografie, jako je kontrast nebo barevný tón, a automaticky aplikuje tyto vlastnosti na další fotografii. To umožní uživatelům snadno zkopírovat styl libovolné fotografie. Několik nových možností úprav s průvodcem provede uživatele krok za krokem procesem dosažení atraktivních efektů úprav, jako je efekt Mimo meze (Out of Bounds), se kterým objekt ve fotografii jakoby vystupuje ze stránky ve 3D, vytváření obrazů ve stylu pop art nebo usnadnění retušování pomocí funkce pro portréty.

Snadné uspořádání

Modul „Organizátor“ programu Photoshop Elements je dostupný na platformě Windows i Mac. Pomáhá uživatelům uspořádat, vyhledat a zobrazit fotografie a videoklipy z jednoho místa. Automatický analyzátor sám vyhledá nejlepší snímky tím, že automaticky prohledává uživatelovu kolekci fotografií a přiřazuje visačky na základě kvality, jako je osvětlení, zaostření nebo kontrast. Funkce rozpoznávání lidí také automaticky vytváří visačky Lidé.

Sdílení fotografií

Když uživatelé své fotografie upraví má různé možnosti jejich sdílení, včetně přímého umístění fotografií na Facebook, flick a další služby.
Kromě programu Photoshop Elements 9 uvedla firma Adobe i program Adobe Premiere Elements 9, který plní podobnou funkci, je ale určen pro zpracování videa. Podporuje i videa z fotoaparátů. Program používá stejný nástroj na organizování videozáběrů, takže uživatel má fotografie i videozáběry na jednom místě.
Adobe Premiere Elements 9 nabízí funkce, jako je „Rychlý film“, která automaticky podle šablony sestříhá filmový materiál. Doplní hudbu, provede základní úpravy a navrhne pořadí záběrů. Výstup pak může uživatel umístit na web, nebo i na Blu-ray.
Lokalizovaná verze Adobe Photoshop Elements 9 bude k dispozici od 10. října 2010 za cenu 2100 Kč. Za stejnou cenu se bude prodávat i program Adobe Premiere Element 9. Oba dohromady budou stát 3200 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud