Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pixel Watch: první chytré hodinky od Googlu

Jiří Palyza 16.05.2022

Společnost Google představila své první vlastní chytré hodinky Pixel Watch. Mají mít funkce, které známe už z modelů fitness hodinek Fitbit.

Oznámení hodinek Pixel Watch na konferenci Google I/O 2022 zřejmě nebylo velkým překvapením. Některé informace a dokonce i prototyp se objevily už v předstihu. Přesto byla prezentace novinky něčím výjimečná, protože Pixel Watch jsou prvním modelem vlastních chytrých hodinek od Googlu. Výrobce sice stále podrobnosti tají, ale přesto prozradil několik věcí, které nám pomohou novinku lépe posoudit.

Vzhledem jsou hodinky Pixel Watch orientovány na klasické, spíše elegantní provedení s kulatým tvarem. Náramek je vyměnitelný a podobně jako i spousta jiných výrobců, také Google používá vlastní typ konektoru.

Na hodinkách běží operační systém Wear OS, který nabídne i některé sportovní funkce, známé ze světa fitness hodinek Fitbit. Patří k nim analýza spánku, monitor srdečního tepu a sledování celkového času aktivity. Uživatel si také bude moci nastavit své osobní cíle. O integraci do ekosystému Google zatím výrobce neprozradil žádné bližší detaily. Nemělo by ale být překvapením, že hodinky dostanou mnoho funkcí Fitbitu, protože tato značka je od loňského roku součástí světa Google.

Zajímavé je také to, že Pixel Watch budou mít navigační funkce, nezávislé na smartphonu. Google ale prozatím neuvedl, zda půjde o verzi LTE, nebo zda bude zařízení pracovat s lokálně uloženými daty. Spíš se ale kloníme k názoru, že pro správnou funkci bude potřeba mít datové připojení.

K dalším oznámením, souvisejícím s novinkou, patří aplikace Google Wallet pro bezkontaktní platby a nová aplikace Google Home pro ovládání chytrých domácích zařízení. Součástí je také asistent Google pro hlasové ovládání. Výrobce ale stále tají technické podrobnosti, například o akumulátoru, velikosti paměti, rozlišení displeje a osazeném procesoru.

Cena a dostupnost

pixelwatch

Google představil své první chytré hodinky. Na trhu by měly být dostupné na podzim. | Zdroj: Google

Ani o ceně nepadla zmínka a zde si nechává Google ještě prostor. To samé platí o upřesnění data prodeje. Zatím jen víme, že hodinky Pixel Watch budou na trh uvedeny v průběhu podzimu 2022.

Co je ale jisté už nyní: chytré hodinky Pixel Watch to určitě nebudou mít jednoduché, protože konkurence v tomto segmentu je tvrdá. V současnosti udávají trend hodinky Apple Watch. Ve světě Androidu už také existují kvalitní produkty, zejména Galaxy Watch od Samsungu patří ke špičce. Jsme tedy zvědaví, zda se Googlu podaří překonat rámec toho, co už existuje a dá trhu nový impuls, nebo zda hodinky Pixel Watch jen zapadnou do stávající nabídky v segmentu smart watch. Každopádně prvotní informace vzbuzují chuť dozvědět se o novince ještě více.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme