Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Placené Mapy.cz? Chystá se i verze Premium

Pavel Trousil 11.05.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Oblíbena aplikace Mapy.cz od Seznamu se neustále zlepšuje a její vývoj a provoz stojí stovky milionů. Seznam ale řeší, jak tento projekt nadále financovat. Máme se bát, že budeme muset za kvalitní Mapy s navigací platit?

Kapitoly článku

Především mezi turisty a cyklisty jsou Mapy.cz od Seznamu velice oblíbené. Alternativa se hledá jen těžko. Na těchto mapách najdete nejen značené turistické trasy, ale i každou pěšinku a to nejen u nás, ale po celém světě. Není tak problém třeba na levádě v horách na Madeiře potkat turistu, který má na mobilu také otevřenou tuto aplikaci.

Firma Seznam ale v tomto i v dalších případech řeší, jak náročný vývoj a provoz aplikace financovat. V případě serveru Seznam.cz si tak uživatelé budou muset rozhodnout, zda budou dostávat cílenou reklamu, nebo zda za přístup na web bez cílené reklamy zaplatí.
 

Mohlo by vás zajímat

V případě populárních map vypadá situace jinak. Jak píše Ondřej Procházka se Seznamu, který má tento projekt na starosti - „Po vyhodnocení provozních zkušeností, zpětné vazby uživatelů a na  základě plánů dalšího rozvoje jsme se rozhodli umožnit další využívání služby http://Mapy.cz všem, i bez platby a bez souhlasu k  využití osobních dat pro cílenou reklamu.“

A to je pro uživatele dobrá zpráva. Navíc Seznam chystá i verzi Premium: „Na místo platby za necílenou reklamu na mapách nabídneme našim uživatelům do budoucna službu http://Mapy.cz Premium, na jejímž vývoji intenzivně pracujeme.“
 

Zdroj: X/Twitter

Co nová verze Premium přinese?

Co se týká verze Premium, ta bude zaměřena na pokročilejší funkce a Seznam v ní v maximální míře zvýhodní ty uživatele, kteří jako autoři fotografií, recenzí, nebo jiného obsahu k hodnotě služby aktivně přispívají. O ceně, kterou budou muset platit uživatelé, kteří nepřispívají se zatím Seznam nezmiňuje. Seznam upozorňuje na to, že do vývoje a provozu map jen za posledních několik let investoval stovky milionů korun. 
 

Štítky
Štítek vám prozradí, zda jde na daném místě platit kartou nebo jestli tam najdete dětský koutek.
Zdroj: Blog Seznam.cz

Další novinky 

Příkladem toho, že Seznam Mapy.cz neustále vylepšuje, je nová funkce štítků. V Mapách totiž nově najdete v detailu míst štítky, které vám prozradí, zda jde na daném místě platit kartou nebo jestli tam najdete dětský koutek či zahrádku. Opět praktická funkce, která zlepší použitelnost.
Zdroj: X,Seznam, Blog Seznam


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud