Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Placený Twitter Blue přichází do Česka: kolik stojí a vyplatí se?

Jakub Fišer 06.03.2023

Sociální síť Twitter nedávno zprovoznila svou službu předplatného Twitter Blue. Čeští zájemci o předplatné mohou zajásat, služba totiž konečně přichází i do našich končin. Jaká je cena Twitter Blue a k čemu půjde využít?

Kapitoly článku

Co je Twitter Blue?

Twitter Blue je předplatné sociální sítě Twitter, které je dobrovolné, tudíž není nutné jej pro využívání sítě hradit. Ale pozor, v každém případě se hodí podotknout, že odemyká celou řadu důležitých vylepšení, které bezplatní uživatelé nemají k dispozici.

Jaké konkrétní novinky a výhody Twitter Blue nabízí? Předně jde o možnost honosit se modrou fajfkou „ověřený účet“, kterou doposud mohli mít pouze uživatelé s určitým počtem sledujících. A co další novinky:

  •  Možnost sdílet Full HD videa v délce až 60 minut (pro web) nebo až 10 minut (pro aplikaci)
  • Lepší možnost rozložení obsahu, který konzumujete
  • Až o 50 % omezení viditelných reklam
  • Možnost upravovat příspěvky do 30 minut po zveřejnění
  • Možnost psát příspěvky v délce až 4000 znaků (standardně lze psát tweety dlouhé až 280 znaků)
  • Další kosmetické vylepšení, grafické motivy sítě a podobně

Cena Twitter Blue

Twitter Blue | Zdroj: Twitter, snímek obrazovky pořídil Jakub Fišer

Twitter Blue | Zdroj: Twitter, snímek obrazovky pořídil Jakub Fišer

Předplatné je dostupné již od měsíce března i pro uživatele v České republice. Protože je dobrovolné, byla zvolena poměrně vysoká cenovka. Ta se zároveň liší podle toho, na čem Twitter nejvíce používáte.

Pokud si Twitter Blue předplatíte na počítači, tedy ve webovém rozhraní, vyjde vás na 179 Kč měsíčně, respektive 1870 Kč ročně, v obou případech včetně DPH.

Nicméně pokud si chcete Twitter Blue předplatit v aplikaci, je dražší. Měsíčně stojí hned 249 Kč, ročně pak 2550 Kč, znovu včetně DPH. Je logické, že výhody vám nebudou fungovat na mobilu, pakliže si zaplatíte Blue na počítači, a vice versa.

Pokud si chcete Twitter Blue aktivovat, stačí na mobilu nebo na počítači či v mobilní aplikaci otevřít levý boční panel a vybrat „Twitter Blue“.

Zdroj: Twitter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme