Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Plánuje Microsoft koupit Nintendo? Už jednou se mu to nepovedlo

Jiří Palyza 22.09.2023
Zdroj: Cláudio Luiz Castro/Unsplash

Phil Spencer, šéf divize Xbox v Microsoftu, vidí v Nintendu skvělou hodnotu, kterou by svět Xboxu mohl získat. Převzetí Nintenda by pro něj bylo klíčovým bodem kariéry.

Kapitoly článku

V rámci právního sporu s FTC (Federal Trade Commission) unikly na veřejnost interní informace Microsoftu, týkající se budoucích plánů herní divize Xbox. V jeho průběhu vyšla najevo i e-mailová komunikace z roku 2020, jejíž obsah by mohl narušit vztahy mezi Microsoftem a Nintendem.

Phil Spencer ve své e-mailové odpovědi marketingovým manažerům Microsoftu popustil uzdu své fantazii a rozepsal se o záměrech, které se týkají akvizice japonské videoherní společnosti.

Převzetí Nintenda Microsoftem: šéf divize Xboxu to prozradil ve svém e-mailu

Herní konzole Nintendo Switch
Microsoft vždy po Nintendu mlsně pokukoval. Před více než dvaceti lety se poprvé pokusil o jeho převzetí. Poté s japonským herním gigantem spolupracoval. Nynější informační únik ale dobrým vztahům mezi oběma firmami patrně neprospěje.
Zdroj: Yasin Hasan/Unsplash

Vzhlížení Microsoftu směrem k Nintendu není žádným tajemstvím. Už v roce 1999, ještě před Xboxem, se Microsoft pokusil Nintendo koupit. Neúspěšně. Podrobnosti byly odhaleny později, v roce 2021.

Spencer v e-mailu naznačuje, že Microsoft by se převzetí Nintenda nebránil a že je možná jedinou západní společností, která má určitou šanci na úspěch. Společnost si už jistí svůj akciový podíl, aby zvýšila pravděpodobnost úspěchu svého záměru.

Spencer ale zdůrazňuje, že rozhodně není v plánu "nepřátelská" forma akvizice, a pokud se vůbec o něco pokusí, bude to ještě dlouhá cesta.

Mohlo by vás zajímat

Z textu také vyplývá, že kromě společnosti ZeniMax Media se také jednalo o akvizici společnosti Warner Bros Games, která byla nakonec kvůli problémům s licencemi zamítnuta.

Ačkoliv předmět e-mailu Spencer formuloval jako "Random Thought", tedy ve smyslu náhodného zamyšlení, které není určeno k veřejnému šíření, jeho obsah je výbušný. Víc než pomoci by doposud zjevně dobrým vztahům mezi Microsoftem a Nintendem mohl spíš uškodit.

Z tohoto informačního úniku nevyplývá, že by Microsoft společnost Nintendo oficiálně oslovil s nabídkou akvizice. Obě společnosti ale v minulosti už spolupracovaly.

Zdroj: Eurogamer


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud