Přejít k hlavnímu obsahu

Plato Video Converter Pro 11

redakce 15.03.2010

Nástrojů na konverzi filmů z různých formátů pro přehrávání v mobilech a různých přenosných přehrávačů je mnoho, ne vždy mají ovšem jednoduché a intuitivní ovládání a dostatečné možnosti nastavení jako tento z Chip DVD 3/10.

Plná verze programu Plato Video Converter Pro, připravená na Chip DVD, nabízí převod desítek různých typů videa do formátů používaných mobilními telefony a různými přenosnými přehrávači. V nabídce programu jsou připraveny profily nastavení pro iPod, iPhone, Playstation Portable, BlackBerry, Zune i telefony s operačním systémem Windows Mobile. Mimo to můžete jako výstup zvolit také běžné formáty MPEG, AVI či WMV nebo převést video do formátu Flash (FLV), který se používá na YouTube a dalších video serverech. Každý profil obsahuje i další předvolby pro výběr rozlišení a kvality obrazu i zvuku. Nechybí ani možnost vlastního nastavení parametrů převodu.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu Plato Video Converter Pro v ceně cca 700 Kč, použitelnou bez funkčních a časových omezení. Po jednoduché registraci na internetu můžete využívat všechny funkce a nástroje, jaké nabízí aktuální komerční verze. V rámci této akce můžete využít speciální nabídku nákupu na nejnovější program výrobce – Plato BluRay DVD Ripper.

Přehledné rozhraní: Základní okno programu doplňují okna s náhledem videa a s nastavením konverze.
Přehledné rozhraní: Základní okno programu doplňují okna s náhledem videa a s nastavením konverze.

Plato Video Converter má velmi jednoduché ovládání a s jeho nastavením vám pomohou připravené profily pro různé typy výstupů. Stačí jen vybrat zdrojové soubory s videem a zvolit si formát výstupu. Pro správné nastavení konverze je k dispozici ještě náhledové okno videa a okno s možnostmi uživatelských nastavení. Náhledové okno otevřete pomocí tlačítka v pravé horní části okna programu. Okno s nastavením výstupu se aktivuje tlačítkem »Setting«.

Formáty výstupů: Program převede video do formátů pro různé přehrávače, včetně nastavení kvality.
Formáty výstupů: Program převede video do formátů pro různé přehrávače, včetně nastavení kvality.

Výběr videa k převodu

Prvním krokem při konverzi videa do jiného formátu je samozřejmě výběr jeho umístění na disku. Použijte tlačítko »+« v levém horním roku okna programu a v nově otevřeném okně vyberte soubor s videem, které se chystáte převést do jiného formátu. Stejným způsobem můžete na seznam videí k převodu zařadit více souborů, které budou zpracovány postupně, každý s vlastním nastavením výstupu. V nabídce vstupních formátů jsou desítky různých typů videa, pravděpodobně mezi nimi najdete všechny, které budete potřebovat.

Okno s náhledem videa neslouží pouze k jeho kontrole před konverzí, ale rovněž také k výběru úseku filmu, který bude převeden do jiného formátu. K označení začátku a konce videa pro konverzi použijte dva šedé posuvníky na pruhu pod náhledem filmu. Výsledek se zobrazí v seznamu videí k převodu ve sloupcích »From Time« a »To Time«. Bohužel není možné vybrat konkrétní zvukovou stopu nebo titulky k vložení do videa.

Parametry konverze

Po výběru videí k převodu je samozřejmě nutné zvolit i výstupní formát a jeho parametry. Plato Video Converter nabízí předvolby pro převod videa do standardních formátů AVI, MPEG či WMV a rovněž i formáty různých přehrávačů (telefony s Windows Mobile, iPod, iPhone, Zune, PSP, BlackBerry) nebo formát FLV pro vystavení na serverech jako YouTube a dalších. Pomocí programu Plato Video Converter můžete také uložit pouze zvukovou stopu videa. Nabízí se výstupní formáty MP3, AAC, WAV, WMA a další, samozřejmě včetně nastavení kvality.

Vedle každého profilu výstupního formátu se nachází okno s výběrem konkrétní předvolby nastavení kvality výstupu pro vybraný formát. Volit můžete různá rozlišení obrazu (podle velikost displeje přehrávače) a datový tok (ovlivňuje velikost souboru a kvalitu výsledného videa). Pokud vám připravené předvolby nestačí, klikněte na tlačítko »Setting«, které otevře samostatné okno pro nastavení parametrů. Pro aktivování všech dostupných nastavení použijte předvolbu »Customize setting«.

Nastavení konverze: Máte volbu kodeku, rozlišení, snímkové frekvence, datového toku a poměru stran.
Nastavení konverze: Máte volbu kodeku, rozlišení, snímkové frekvence, datového toku a poměru stran.

Individuální nastavení

Všechny parametry konverze můžete nastavit také ručně, podle vlastních preferencí. V samostatném okně nastavení konverze videa a zvuku máte na výběr použitý kodek, rozlišení (velikost okna videa), snímkovou frekvenci, datový tok videa a poměr stran. Nastavení zvuku dává na výběr použitý kodek, datový tok, stereo nebo mono, vzorkovací frekvenci a hlasitost. Individuální nastavení lze použít u všech typů výstupu. Bohužel není možné vlastní nastavení uložit jako uživatelský profil pro opakované použití.

Multimediální přehrávač: Je součástí instalace programu, poradí si s běžnými formáty videa a hudby.
Multimediální přehrávač: Je součástí instalace programu, poradí si s běžnými formáty videa a hudby.

Po nastavení výstupního formátu a parametrů konverze zbývá už jen určit, kam se převedený soubor s videem uloží. K tomu slouží řádek »Folder« a tlačítko »Browse«. V otevřeném okně si jednoduše vyberete požadovanou složku na disku. Kliknutím na tlačítko »Start« zahájíte postupnou konverzi všech souborů na seznamu, podle připravených nastavení. Průběh převodu souborů se zobrazuje v okně seznamu ve sloupci »Progress«. Po úspěšném dokončení konverze se otevře informační okno.

Plato Media Player

Součástí instalace plné verze programu Plato Video Converter Pro je rovněž i multimediální přehrávač Plato Media Player. Jedná se o jednoduchý přehrávač filmů a hudby v běžných formátech, včetně filmových DVD. Nečekejte žádné pokročilé funkce či možnosti nastavení, pouze běžné ovládací prvky a playlist pro zařazení více filmů či skladeb pro postupné přehrávání. Užitečná je možnost nastavení akce po dokončení přehrávání souborů na seznamu. Na výběr je především vypnutí nebo uspání počítače. Tuto funkci najdete pod tlačítkem v levém horním rohu přehrávače, pod nabídkou »After Playback«.

Rychlá konverze filmů

S plnou verzí programu Plato Video Converter Pro si velmi snadno převedete filmy či videoklipy pro přehrávání ve vašem mobilu nebo přenosném přehrávači, aniž byste museli řešit parametry nastavení výstupních souborů.

Uveřejněno na Chip DVD 3/10.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud