Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Počítač v mobilu, mobil v počítači

redakce 26.06.2013

Aplikace SideSync firmy Samsung mění způsob používání počítače a chytrého mobilního zařízení – můžete například využít klávesnici a myš počítače pro psaní a kreslení na smartphonu a můžete sdílet a zálohovat obsah telefonu přetažením do počítače či libovolně kopírovat a vkládat text mezi počítačem a smartphonem.

Společnost Samsung Electronics přidává do nových modelů osobních počítačů s označením ATIV (ATIV Book, ATIV TAB, ATIV ONE a ATIV Q) technologii SideSync. Ta umožňuje synchronizovat počítač se smartphonem či tabletem s operačním systémem Android Jelly Bean a vyšším. Svůj smartphone či tablet Samsung můžete propojit s počítačem Samsung ATIV přes USB či Wi-Fi a plynule mezi nimi přecházet.

K dispozici jsou dva základní režimy: „Sdílení smartphone – monitor“ a „Sdílení klávesnice/myši“. V prvním případě ovládáte svůj smartphone přes virtuální displej, který se zobrazí na obrazovce počítače. Lze jej při práci na počítači zmenšit na pozadí, aby byl stále k dispozici pro psaní zpráv nebo telefonování, nebo jej naopak zvětšit, aby byl přehlednější. V případě režimu „Sdílení klávesnice/myši“ se používá při synchronizaci skutečný displej mobilního zařízení. Stačí pouze přesunout kurzor myši na displej smartphonu a začít psát. Při přesunu kurzoru zpět na počítač se okno aktivuje. Obrazovka počítače je tak k dispozici pro ostatní úkoly.

Funkce aplikace SideSync:

  • Použití počítačové klávesnice a myši na smartphonu (resp. na virtuálním smartphonu).
  • Snadné přetahování souborů (Drag & Drop) z počítače do smartphonu.
  • Použití kopírování a vkládání textu z počítače do smartphonu (v režimu sdílení klávesnice/myši i naopak).
  • Automatické zálohování dat ze smartphonu do počítače.
  • Dobíjení smartphonu.
  • Zachycení a uložení displeje smartphonu do počítače, nahrávání, kreslení myší, snadný přístup k souborům a nastavení (pouze v režimu sdílení smartphone – monitor)

 

Sdílejte a zálohujte

Pokud pracujete střídavě s počítačem a chytrým mobilním zařízením, můžete například v jednom kroku kopírovat text ze svého počítače do smartphonu. Pro přesun souboru stačí pomocí myši uchopit soubor z počítače, přemístit ho do smartphonu a tam ho pustit. Soubory lze při přesunu do počítače také ukládat do speciálních složek. Pro režim sdílení „smartphone – monitor“ funguje přetahování i ve směru ze smartphonu do počítače.

Funkce automatického zálohování zajistí, že nové soubory budou při navázání spojení mezi smartphonem a počítačem zálohovány. Nejenže bude synchronizována vaše hudba, fotografie a videa, ale zároveň budou i bezpečně uloženy. Díky aplikaci SideSync můžete například snadno zachytit displej smartphonu či zaznamenávat svou práci s mobilním zařízením a záznam poslat do připravené složky v počítači, kreslit myší nebo vstoupit do souborů a nastavení. Snadný přístup k těmto extra funkcím umožňuje tlačítko ve tvaru šipky v menu aplikace SideSync. Aplikace SideSync bude předinstalovaná ve všech modelech Samsung ATIV (Book/TAB/ONE/Q).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud