Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Počítač ve tvaru boty? Podívejte se na ty nejšílenější sestavy, nad kterými zůstává rozum stát

Jakub Fišer 16.05.2024

V lednu tohoto roku představil výrobce počítačových periferií Cooler Master jeden ze svých prvních plnohodnotných počítačů. A hned se rozhodl jej zpracovat trochu nestandardní formou – vypadá vlastně jako sneaker, speciální druh tenisky. Jenže tento počítač od Cooler Master není jediným bizárem své kategorie.

Kapitoly článku

Počítačová „bota“ za 100 tisíc

A skutečně – v lednu představená novinka Cooler Master Sneaker-X je zajímavá nejen svou výbavou, ale i vzhledem. Designový základ herní sestavy tvoří počítačová skříň Cooler Master case Sneaker-X CPT KIT ve tvaru červené běžecké boty s výrazným prosvětleným ventilátorem.

Součástí je také 24jádrový procesor Intel Core i9 14900K, grafická karta Nvidia GeForce RTX 4080 s 16 GB vlastní paměti, až 64 GB RAM DDR5 a také 4TB SSD disk Samsung 990 Pro NVMe. Co se týče operačního systému, ten je pochopitelně Windows 11 Pro.

Toto skutečně neobvyklé zpracování počítačové skříně – včetně vyjmenované výbavy – je k mání i na českém trhu, a to od 109 tisíc korun. Jak si ale ještě ukážeme, nejde zdaleka o největší bizár v tomto oboru.

Batohový počítač Zotac VR Go
Batohový počítač Zotac VR Go
Zdroj: Zotac / VR GO press kit

Další bizarní počítačové sestavy

Bizarní vzhled skříně se týká najmě herních počítačů. Například hongkongská značka Zotac představila v roce 2016 počítač Zotac VR GO, který vypadal jako batoh na záda. Dle jména je patrné, že šlo hlavně o zařízení pro virtuální realitu. Batoh-počítač tehdy nabízel Intel Core i7 nebo Nvidii GeForce GTX 1070 a stál kolem 100 tisíc korun.

Samostatnou kapitolou jsou pak herní notebooky, které ale nijak moc nesplňují to, co by laptop měl – tedy mobilitu. Za všechny se sluší uvést Asus ROG GX700, tedy opravdu mohutný 17,3″ notebook s Intel Core i7 6820 nebo Nvidií GeForce GTX 980. Na rok 2015 velmi slušná výbava. Jenže díky masivním rozměrům a hmotnost 4 kilogramů jste si jej nikam nosit nemohli.

Opravdová zvláštnost je pak Jack PC. Jde o počítač, který se vejde do zásuvky LAN ve zdi. Jack PC vypadá jako portový adaptér do sítě, jde ale o plnotučný počítač, který sice nemá mnoho výkonu, ale pro základní agendu funguje perfektně. Jeho cena je zhruba 60 dolarů, tedy asi 1 300 korun.

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: FYI, Slashgear


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud