Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Počítač velikosti známky

Pavel Trousil 10.09.2014

Intel konferenci Intel Developer Forum představil nové nástroje pro vývojáře, budoucí technologie včetně tabletů, nositelné elektroniky a osobních počítačů. K zajímavým produktům patří i Edison - počítač velikosti poštovní známky se zabudovaným vysílačem

Kapitoly článku

intel-edison-with-stamp-nr-nahled

Generální ředitel společnosti Intel Brian Krzanich odstartoval výroční konferenci Intel Developer Forum představením iniciativ v oblasti výpočetní techniky a projektů. Krzanich a další manažeři představili nové hardwarové i softwarové vývojářské nástroje, ukázali budoucí technologie vyvíjené společností Intel a nové produkty napříč několika technologickými segmenty.

Během projevu se k Brianu Krzanichovi na pódiu připojili další manažeři společnosti Intel a také Michael Dell, prezident a generální ředitel společnosti Dell, a Greg McKelvey, výkonný viceprezident a hlavní strategický a marketingový ředitel společnosti Fossil Group. Formát i obsah technické konference byly letos pozměněny, aby konference oslovila širší spektrum inženýrů a programátorů, což odráží snahy společnosti Intel rozšířit svůj dosah za hranice své technologie.

Vývojářské nástroje

  • Intel oznámil referenční design pro Android, který nabídne uživatelům tabletů uživatelskou zkušenost postavenou na nejnovější verzi operačního systému Android.
  • Intel představil vývojářský program Analytics for Wearables (A-Wear), jehož cílem bude uspíšit vývoj a distribuci nových aplikací integrovaných do oděvů a postavených na inteligentních datech. Vývojářský program zahrnuje několik softwarových komponent, včetně nástrojů a algoritmů od společnosti Intel a funkcí pro správu dat od společnosti Cloudera CDH distribuovaných na cloudové infrastruktuře optimalizované pro architekturu Intel. Výrobci aplikací integrovaných do oblečení a používajících technologie Intel budou mít vývojářský program A-Wear k dispozici zdarma.

Dostupnost produktů značky Intel

  • Intel oznámil komerční dostupnost modemu Intel XMM 7260, který je už použit u telefonu Samsung Galaxy Alpha Modemy Intel XMM 7260 a Intel® XMM™ 7262 podporují jeden z nejrychlejších mobilních standardů v telekomunikačním odvětví a nabízejí přenosy dat kategorie 6 až o rychlostech 300 Mbps.
  • Intel Edison, počítač velikosti poštovní známky se zabudovaným vysílačem, byl již představený na CES a nyní přichází do distribuce. Platforma je navržena tak, aby umožňovala rychlou inovaci a vývoj nových produktů vynálezcům, podnikatelům a designérům spotřební elektroniky. Proces designu byl výrazně zjednodušen, zvýšila se odolnost a bylo dosaženo i úspor v nákladech.
  • Společnost AT&T bude exkluzivním operátorem pro náramek „My Intelligent Communication Accessory” (MICA) navržený společností Opening Ceremony a vyrobený společností Intel. Náramek byl představený v New Yorku v minulém týdnu.

Představení produktů a inovace

  • Michael Dell a Brian Krzanich představili chystaný tablet Dell, který nabídne výjimečné fotografické funkce. Nový Dell Venue 8 7000 Series s Intel RealSense je nejtenčí tablet na světě a na trhu se objeví ještě před Vánocemi. Intel RealSense je pokročilé fotografické řešení, jež vytváří hloubkovou mapu o vysokém rozlišení. Tato mapa umožňuje měření, ostření a vybírání selektivních filtrů dotykem prstu. Intel Wireless Gigabit Docking –bezdrátový provoz, zahrnující bezdrátovou kolíbku, bezdrátový displej i bezdrátové nabíjení — tato novinka byla představena na referenčním designu postaveném na bázi 14nm procesoru Intel Core pro rok 2015.
  •  blackburn-wide-nr-nahled
  • Ke konferenci se přes video most připojil i slavný fyzik Stephen Hawking. Technologie vyvíjené pro postižené jsou podle jeho vyjádření velmi často testovacím územím pro technologii budoucnost. V souvislosti s Hawkingovou účastí na konferenci Intel vůbec poprvé představil koncept invalidního vozíku připojeného k internetu (Connected Wheelchair Project), který vyvinuli stipendisté společnosti Intel v rámci svých stáží. Projekt demonstroval zejména možnosti transformace standardní „věci” do daty poháněných propojených zařízení za použití Intel Galileo Development Kit postaveného na procesorech Intel Quark a Intel Gateway pro internet věcí. Součástí prezentace byly i bezpečnostní produkty od Wind River a McAfee. 

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme