Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Podezření se potvrdilo: zájemce o Samsung Galaxy S22 čeká hořké zklamání

Jiří Palyza 16.12.2021

Špatné zprávy přichází pro příznivce Samsungu. U očekávaného modelu Galaxy S22 Plus výrobce připravuje výraznou změnu u akumulátoru. Jak nyní potvrzují oficiální dokumenty regulačního úřadu, nový model smartphonu by měl být osazen akumulátorem s výrazně menší kapacitou.

Při pořízení očekávaného modelu S22 budou uživatelé velmi pravděpodobně muset slevit ze svých požadavků.

Poté, co Samsung své příznivce moc nepotěšil odstraněním konektoru pro sluchátka u modelu Galaxy S20 a vynecháním slotu microSD u modelu Galaxy S21, čeká potenciální zákazníky u modelu S22 pravděpodobně další zklamání.

Už nějaký čas kolují zvěsti, že Galaxy S22 Plus bude mít akumulátor s kapacitou 4500 mAh, což je o 300 mAh méně, než měl k dispozici jeho předchůdce. Nicméně podle dokumentu FCC, který zmiňuje server SamMobile ve svém příspěvku "FCC details Galaxy S22 and S22+ batteries, connectivity, LED View Covers", Samsung vybaví model Plus pouze akumulátorem s kapacitou 4370 mAh. Pro připomenutí: Galaxy S21 Plus má akumulátor s kapacitou 4800 mAh.

V souvislosti s kapacitou akumulátoru hrozí zklamání také u standardního modelu řady S22: zasvěcené zdroje nyní předpokládají, že bude vybaven akumulátorem s kapacitou 3700 mAh. Pro srovnání: Samsung Galaxy S21 je osazen akumulátorem s kapacitou 3880 mAh. Pouze u nejvyššího modelu Galaxy S22 Ultra bude akumulátor stejný, jako u jeho předchůdce. Mělo by to být 5000 mAh.

To ale není vše: u S22 hrozí zklamání i u fotoaparátu a procesoru

galaxys22

Samsung: zájemci o modely řady Galaxy S22 pravděpodobně budou muset udělat jisté ústupky, pokud jde o kapacity akumulátorů. Budou nižší, než u předchůdců. | Zdroj: Auguras Pipiras/Unsplash

Už nějakou dobu se také předpokládá, že u nových špičkových modelů Samsung nepoužije nejnovější snímač u fotoaparátu, který má rozlišení 50 MPx. Místo výkonnějších snímačů Isocell GN1 anebo GN2 bude výrobce pravděpodobně používat "pouze" nedávno představený snímač Isocell GN5. Ačkoli jde určitě o jasné zlepšení oproti modelu Galaxy S21, kvalitě obrazu u modelů GN1 a GN1 se nepřibližuje.

Použitý procesor Exynos 2200 také přináší určitá zlepšení, ale nemůže držet krok s výkonem nejnovějšího procesoru A15, který je osazený v modelech iPhonu 13. Čip v iPhonu 12 je také jasně lepší, než jeho protějšek od Samsungu. Není to velké překvapení, protože na rozdíl od svých konkurentů ze světa Androidu Apple také dokáže svůj hardware se softwarem iPhonu lépe sladit.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud