Přejít k hlavnímu obsahu

Podle jakých kritérií vybrat herní klávesnici?

redakce 07.06.2022
info ikonka
Zdroj:

Pokud jste došli k názoru, že vaše stávající klávesnice vám už k hraní počítačových her nestačí, je nejvyšší čas pořídit si novou. No jo, ale je lepší membránová, nebo mechanická? K čemu slouží makro klávesy? A o čem vypovídá anti-ghosting systém s funkcí n-key rollover?

Membránová, nebo mechanická?

Postavíte-li před počítačové hráče membránovou a mechanickou klávesnici, můžete se vsadit, že zvolí druhou variantu. Mechanická klávesnice je bytelnější, má delší životnost a kratší dobu odezvy, což jsou vlastnosti, které při hraní her skutečně oceníte.

Ten hlavní rozdíl je však pocitový. Zatímco membránové klávesnice jsou na dotyk měkčí, často mívají nižší zdvih a jsou prakticky neslyšitelné, ty mechanické mají jasně rozpoznatelnou hmatovou i zvukovou odezvu.

Vyšší počet kláves

Herní klávesnici zpravidla poznáte na první pohled podle vyššího počtu kláves. Najdete na ní celou řadu přídavných tlačítek a šipek, stejně jako makro klávesy. Ty jsou programovatelné, což znamená, že jim můžete přiřadit specifickou funkci, kterou využijete při hraní her.

Tip: Užitečná je také možnost aktivace herního režimu, která dočasně vypne určitá tlačítka – typicky například ta, kterými byste mohli omylem ukončit hru.

Bez podsvícení by to nešlo

Podsvícení je pro herní klávesnice naprosto typické. Nejen že vám umožňuje plně se oddat nočnímu hernímu maratonu, ale usnadní vám ovládání klávesnice i během dne. Podsvícení by se však mělo dát vypnout a regulovat dle vašich momentálních požadavků. Za standard lze považovat volbu konkrétní barvy nebo efektu, u dražších klávesnic si dokonce můžete navolit barvu zvlášť pro každou klávesu.

Anti-ghosting a n-key rollover

Zážitek ze hry umocňuje anti-ghosting systém, který doplňuje funkce n-key rollover. Tyto parametry říkají, zda klávesnice umí rozpoznat více stisknutých kláves zároveň, případně kolik. Standardně se jedná o šest aktivních kláves, což vzhledem k faktu, že většina hráčů má v jedné ruce myš, musí stačit úplně každému.

Top 3 klávesnice dle recenzí

  • CZC Nightblade GK600 – Výkonná herní klávesnice se spínači Outemu Red, které vynikají rychlostí odezvy, lehkostí a přesností. Nechybějí multimediální klávesy, nastavitelné podsvícení a ergonomická opěrka. Hodnocení na Heurece: 96 %
  • Yenkee Atom YKB 3600US – Herní mechanická klávesnice zaujme svými úspornými rozměry a plně nastavitelným RGB podsvícením. Samozřejmostí jsou multimediální klávesy, možnost uzamčení klávesy Windows a funkce n-key rollover. Hodnocení na Heurece: 88 %
  • Niceboy ORYX K300X – Menší klávesnice bez numerické části, která vám na stole zabere minimum místa. Skutečný herní klenot z ní dělají kvalitní mechanické spínače, anti-ghosting systém pro 26 nejpoužívanějších kláves a povedené RGB podsvícení s možností výběru ze 7 dynamických efektů. Hodnocení na Heurece: 91 %

 Hledáte kvalitní herní klávesnici, se kterou vás už nic nezastaví? Prohlédněte si širokou nabídku klávesnic na Heurece – produkty si seřaďte podle oblíbenosti nebo ceny, filtrujte je podle požadovaných funkcí a nechte si poradit od zkušených uživatelů, kteří si klávesnici zakoupili před vámi.

TIP: K herní klávesnici se hodí také herní myš, monitor, sluchátka, stůl nebo herní židle.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme