Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Podvod na internetu vynesl dvěma mladíkům 1,5 milionu korun. Teď půjdou do vězení

Jakub Fišer 14.02.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Policie řeší případ celkem rozsáhlého podvodu na internetu. Na rozdíl od jiných případů, v tomto konkrétním policisté dokázali obvinit dva pachatele, kteří za internetovými zločiny stojí. O to zajímavější je, že za podvedením 651 lidí stojí dvojice mladých mužů ve věku 19 a 20 let.

Kapitoly článku

Mladíci podvedli 651 lidí

Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje informuje o dvou pachatelích, kteří jsou podezřelí z rozsáhlého a organizovaného podvodu na internetových inzertních serverech.

„Dvojice mladíků ve věku 19 a 20 let si zvolila jak zdroj svých příjmů prodej fiktivního zboží, převážně elektroniky,“ uvedli tepličtí hospodářští kriminalisté.

Policie informuje o tom, že oba mladí muži si založili na sociální síti (nejspíš Facebook) několik falešných profilů a na inzertním portálu (nejspíš Facebook Marketplace) pak nabízeli různou elektroniku, přes herní konzole, až po telefonu a chytré hodinky.

Žádné z inzerovaných produktů však nevlastnili, šlo o falešné inzeráty nabízející neexistující zboží. Policie tvrdí, že podvodníci si zkrátka stáhli fotografie inzerovaných produktů z internetu. Všem zájemcům pak psali o zaslání zálohy na zboží na bankovní účet (vlastnili jich pro tyto účely hned několik).

Mohlo by vás zajímat

Do vězení až na 8 let

Tuto podvodnou aktivitu oba muži provozovali 1,5 roku. Jakkoliv to zní neuvěřitelně, podařilo se jim takto obalamutit 651 lidí a vylákat z nich víc jak 1,5 milionu korun. Získané peníze si pak rozdělili na polovinu. Vzhledem k počtu napadených a celkové škodě hrozí oběma šmejdům vysoké tresty.

„Oběma mladým mužům bylo sděleno obvinění z podvodu a vzhledem ke značné škodě jim hrozí trest odnětí svobody na 2 léta až 8 let,“ uvedla tisková mluvčí policie Ústeckého kraje. Policisté v oficiálním prohlášení odmítli sdělovat detaily ohledně toho, jak na pachatele přišly. Nicméně s takovým počtem podvedených lidí se není čemu divit.

Zdroj: Policie ČR


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud