Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Podvodné e-maily opět na scéně

redakce 13.01.2015

Do schránek domácích uživatelů opět míří velké množství podvodných emailů, maskovaných jako faktury internetového e-shopu Obchody24.cz.

Desítky tisíc domácích surfařů se opět staly cílem pokročilého phishingového útoku. Ve schránkách uživatelů se objevila zpráva, tvářící se jako objednávka u eshopu obchody24.cz s s fakturou v příloze. Zde je zřetelně znát, jak daleko se v současnosti podvodníci dostali od prvních phishingů „drahoušek zákazník“.

v-priloze-nahled

E-mail je napsaný výbornou češtinou, neobsahuje žádné logické kiksy a vše vypadá naprosto realisticky. V příloze je zip archiv, obsahující vir – přílohu jsme otestovali u známé služby VirussScan od Jottiho a naprostá většina antivirů se shodla i na typu. I přesto existovaly, skenery, které tuto hrozbu (po 3 dnech od objevení!) nedokázaly detekovat. Pochvalu zde zaslouží 3 „domácí“ antiviry, které s detekcí neměly problémy.

jotti-scan-nahled

Aktualizace: Internetový portál obchody24.cz už vydal oficiální varování před těmito zprávami:

Doporučujeme tyto zprávy smazat a nijak na ně nereagovat. Obsahují náhodně zadaná jména a kontaktní údaje smyšlených i skutečných osob, které ovšem s tímto podvodem ani s e-shopem Obchody24.cz nemají nic společného. Jejich údaje pachatelé zneužili stejně, jako jméno Obchody24.cz,“ říká Patrik Sommer z technického oddělení Obchody24.cz.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud