Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Podvodník na internetu okradl 31 lidí: nebylo mu ani 18 let!

Jakub Fišer 12.03.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Internetoví zločinci zpravidla svou identitu skrývají, aby nebyly tak snadno dopadnutelní. Určitě by vás ale nenapadlo, že může jít o člověka, který ještě nedosáhl dospělosti. Přesně takový případ internetového podvodníka aktuálně mají na starosti policisté z Plzeňského kraje. Podle spisu okradl na 30 lidí.

Kapitoly článku

Mladý podvodník z Plzně

Policie České republiky informuje o případu internetového šmejda, proti kterému bylo zahájeno trestní stíhání z důvodu pokračujícího provinění podvodu. Hospodářská kriminálka Městského ředitelství policie Plzeň dokázala podezřelého delikventa vyhledat a usvědčit.

I sami policisté však museli být překvapeni, když se jim k trestnému činu podvodu přiznal teprve 18letý mladík, jemuž v průběhu trestné činnosti dokonce bylo pouze 17 let. Zmíněných podvodů se měl dopouštět v období mezi listopadem 2022 a říjnem 2023, tedy necelých 12 měsíců. V průběhu času okradl dle policie 31 osob napříč celou Českou republikou.

„Obviněný muž nabízel na sociálních sítích prostřednictvím inzerátů různé druhy zboží. Jednalo se například o značkovou obuv, zesilovač nebo mobilní telefon. Mladík si po krátké komunikaci nechal od poškozených zaslat na účet zálohu nebo rovnou celou částku, za kterou zboží nabízel. Následně přestal s kupujícími komunikovat, zboží nedodal a peníze jim nevrátil,“ uvedla mluvčí plzeňské policie, por. Michaela Raindlová.

Mohlo by vás zajímat

Podvodným „prodejem“ nakradl 112 tisíc

Údajně pouze ve dvou případech skutečně poslal poškozeným balíček. V něm se však nenacházelo zboží, které si u něj zákazníci objednali, nýbrž láhev limonády nebo štos reklamních letáků, jak vychází ze svědectví poškozených.

Celkově se na úkor důvěryhodných spoluobčanů obohatil o 112 tisíc korun, za což mu teoreticky hrozí odnětí svobody až na několik let. Vzhledem k složité situaci s věkem pachatele však policie potenciální trest dál nijak nekomentovala.

Zdroj: Policie ČR


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud