Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pohled z orlí perspektivy

Pavel Trousil 22.10.2014

Vůbec poprvé vyletěl 28. září 2014 ze samotného vrcholu Eiffelovy věže v Paříži orel mořský, který ve Francii vyhynul před 50 lety. Na sobě měl připevněnou akční kamerku Sony HDR-AZ1 Action Cam Mini, takže se můžete na Paříž podívat z orlí perspektivy.

orel

Orel mořský se prolétl se nad Seinou a přes zahrady Trocadéro zamířil dolů, kde na něho čekal velký dav obdivovatelů a jeho pán, sokolník Jacques Olivier Travers. Travers je ředitelem neziskové organizace FREEDOM, jejímž cílem je znovu vysadit orla mořského do jeho přirozeného prostředí ve francouzských a švýcarských Alpách.

I vy si nyní můžete vychutnat nádherné video letu majestátního orla v jednom z unikátních videí, které nabízejí skutečně „orlí“ perspektivu. Video bylo natočeno kamerou Sony HDR-AZ1 Action Cam Mini, která byla upevněna na zádech orla a zachytila tak celý jeho let. Sony je oficiálním sponzorem organizace FREEDOM. Poskytla této organizaci videokamery Action Cam pro přesnou dokumentaci letu. Organizace FREEDOM záznamy využije pro studium chování orla – aby mohla efektivněji připravit prostředí pro jeho uvedení do přírody.

Díky své technické vyspělosti umí Sony Action Cam zachytit Full HD video stabilizované technologií Sony SteadyShot. A protože umí přiřadit GPS data k záznamu, je tato videokamera ideální pro organizaci jako je FREEDOM, která pro svoji práci potřebuje specifické informace. Malé rozměry této videokamery umožňují její snadné upevnění na orla, kterého pak nikterak neomezuje v přirozeném letu. Sony pomáhá organizaci FREEDOM také tak, že na svých sociálních platformách popularizuje poslání této organizace. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme