Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pohodlná správa sítě z iPhonu

redakce 27.06.2013

Společnost TP-LINK vydává bezplatnou mobilní aplikaci TP-LINK Tether, jež uživatelům zařízení iPhone, iPod Touch a iPad nabídne možnost pohodlné správy domácí sítě.

Prostřednictvím aplikace lze spravovat a sdílet prostředky sítě, měnit nastavení, přizpůsobit rodičovskou kontrolu nebo aktivovat sdílení multimédií. K dispozici je rovněž přehled základních stavových informací, mezi něž patří například seznam aktuálně připojených zařízení a jejich přístupových práv. Aplikace Tether je plně kompatibilní se standardem DLNA, díky čemuž lze na připojených klientských zařízeních přehrávat média uložená na flash disku připojeném ke směrovači.

Aplikace Tether je určena pro zařízení iPhone, iPod Touch a iPad s operačním systémem iOS ve verzi 5.1 nebo novější. Uživatelé ji mohou bezplatně stahovat v online obchodě App Store. V současnosti ji podporuje čtveřice směrovačů TP-LINK, a sice modely TL-WDR4900, TL-WDR4300, TL-WDR3600 a TL-WDR3500. Díky plánovaným aktualizacím firmwaru se však řada podporovaných zařízení brzy rozroste.

Pro uživatele byla aplikace Tether navržena tak, aby bez nutnosti složitého nastavování fungovala ihned po instalaci a připojení mobilního zařízení do domácí sítě. V intuitivním rozhraní lze snadno stanovit uživatelské role, jako je administrátor nebo běžný uživatel, což ocení rodiče při kontrole svých dětí nebo správci sítě při monitorování chování připojených uživatelů. K dispozici je rovněž možnost omezení přístupu podle denní doby nebo specifických URL. Díky aplikaci lze také zjistit, která zařízení se ke směrovači připojují a případně zamezit přístup neznámým uživatelům či nenechavým sousedům.

Z hlediska uživatelů bude zřejmě nejžádanější vlastností aplikace podpora standardu DLNA, díky níž mohou ze svých mobilních zařízení běžících na iOS snadno přistupovat k digitálnímu obsahu v rámci sítě. Aplikace Tether zajistí streamování dat, jež nezabírají úložný prostor na mobilním zařízení, ale jsou uložena na USB flash disku či externím pevném disku připojeném přímo ke směrovači.

Klíčové vlastnosti:

  • Podpora mobilních zařízení iPhone, iPod Touch a iPad běžících na iOS 5.1 nebo novější verzi.
  • Správa domácí sítě, nastavení uživatelských rolí, rodičovská kontrola, omezení přístupu založené na čase nebo doméně.
  • Přehled stavu směrovače, seznam připojených zařízení.
  • Kompatibilita se směrovači TL-WDR4900, TL-WDR4300, TL-WDR3600 a TL-WDR3500 (plánovaná aktualizace firmwaru zajistí podporu také pro další směrovače).
  • Podpora standardu pro poskytování multimediálního obsahu DLNA.
  • Podporované formáty pro streaming audia: AAC, HE-AAC, AMR-NB, FLAC, MP2, MP3, Vorbis, a PCM/WAVE.
  • Podporované formáty pro streaming videa: H.263, H.264 AVC, MPEG-4 SP a FLV.
  • Podporované formáty pro streaming obrázků: JPEG, GIF, PNG a BMP.

 

Zdroj: TZ TP-LINK.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme