Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pojištění proti internetovým rizikům

Josef Mika 14.01.2016

ČSOB Pojišťovna jako první v ČR uvádí na trh Pojištění internetových rizik. Od teď je možné ho sjednat pro jednotlivce za 900 Kč nebo pro celou rodinu za 1 188 Kč ročně.

Pojištění zahrnuje poměrně širokou škálu služeb.

  • Nákup zboží na internetu: Při špatném dodání nebo nedodání zboží zakoupeného na internetu Pojišťovna provede reklamační řízení pro zajištění správně objednaného zboží. V případě neúspěšného vyřízení reklamace zaplatí pojistníkovi vzniklou škodu.
  • Zneužití platební karty: Při zneužití platební karty pomůžeme získat zpět odcizenou finanční částku. Případně poskytne finanční náhradu za vzniklou škodu.
  • Zneužití identity na internetu: Vznikne-li zneužitím identifikačních údajů na internetu finančníškoda, pomůžeme Pojišťovna získat zpět odcizenou finanční částku nebo zajistí zrušení neoprávněného závazku. Případně uhradí vzniklou finanční škodu.
  • Poškození pověsti na internetu: Když dojde k poškození pojistníkovy pověsti na internetu nebo na sociálních sítích, provede opatření k zamezení šíření negativních informací. Pomůžeme také odhalit zdroj šíření a domoci se omluvy.

„Pojištění internetových rizik bylo poprvé zavedeno ve Francii před necelými třemi roky. Odtud se úspěšně šíří do dalších západoevropských zemí. My přicházíme s jeho vylepšenou verzí jako první v celém regionu střední a východní Evropy. Mimo jiné se soustředíme hlavně na ochranu klientů při nákupech na internetu, jejich osobních dat či dat souvisejících s užíváním platebních karet,“ uvedl ředitel Odboru pojištění majetku a odpovědnosti ČSOB Pojišťovny Michael Neuwirth.

Pojištění zahrnuje i asistenční služby při problémech s výpočetní technikou, programy, internetem nebo elektronikou, které mohou být poskytnuty formou telefonické konzultace nebo vzdáleného připojení k počítači. V ceně pojištění je 4x 30 minut za rok.

Pojištění má pochopitelně i svá omezení. Nákupy zboží se vztahují jen na některé země, s pomocí nemůžeme počítat například při problémech s pořizováním věcí v čínských e-shopech. Finanční náhrada za zmíněné újmy nepřesahuje 50 000 Kč (100 tisíc v případě zneužití identity na internetu) a limit právní ochrany je 150 tisíc korun u pojištění pro jednotlivce a 500 000 u rodinného pojištění. Přesto se jedná o zajímavou a zatím ojedinělou nabídku, která je poměrně dostupná. ČSOB Pojišťovna očekává v prvním roce řádově tisíce nových pojištěnců, záležet určitě bude i na spolupráci s prodejci a poskytovateli IT služeb.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud