Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Policie v Česku „prodává“ smartphony za pár stovek. Má to jeden háček

Jakub Fišer 08.02.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Policejní ředitelství Libereckého kraje dnes informovalo o tom, že v rámci veřejné aukce nabízí několik chytrých telefonů na odprodej. Telefony jsou často používané a je to na nich vidět, nicméně na druhou stranu jsou nabízeny hluboce pod cenou; někdy i za několik stokorun.

Kapitoly článku

Policie nabízí smartphony

Policie se během své praxe dostane k držení mnoha předmětů, mezi nimi i k mobilním telefonům. Jakmile soud následně rozhodne, že tento majetek propadá státu, může se původně zabavené zařízení objevit v elektronické aukci.

V úterý 6. února policisté z Libereckého kraje umístili do veřejné aukce čtveřici chytrých telefonů, které budou v aukci do 27. února. Cenově se mobily pohybují mezi 400 a 1 200 korunami. Do aukce se může zapojit kdokoliv, v době psaní článku však zatím nikdo nepřihodil jakoukoliv částku.

V osudí jsou tyto zařízení:

  • Redmi 7A – 550 korun, nabízen bez nabíječky a s kondicí baterie kolem 70 %
  • Redmi Note 7 – 1 200 korun, nabízen bez nabíječky, s kondicí baterie kolem 80 % a s aktualizací Android 10 (MIUI 12.5)
  • Redmi 9A – 700 korun, nabízen bez nabíječky, s kondicí baterie pouze 60 %
  • Lenovo Vibe K5 Plus (A6020a46) – 400 korun, nabízen včetně neoriginální nabíječky, telefon je 7 let starý, nicméně bez mechanického poškození a s 60% baterií
Aukce telefonů na webu Policie
Zdroj: se svolením ÚZSVM
Aukce telefonů na webu Policie
Zdroj: se svolením ÚZSVM

Staré a opotřebované, ale levné

Jak vidno, jedná se vesměs o staré telefony, nicméně občas se i v „policejní akci“ objeví zajímavé novější zařízení. Případný zájemce musí počítat s tím, že telefony jsou celý svůj životní cyklus používané, proto nesou známky běžného opotřebení.

Výhodou je velmi nízká vyvolávací cena, která se v případě některých kusů nemusí ani moc zvýšit. Policie navíc avizuje, že již na konci tohoto měsíce se do aukce podívají dva propadlé telefony Galaxy A52S 5G a Galaxy S20 FE, který má však rozbité sklo zadního fotoaparátu.

Pokud byste měli o některý z nabízených telefonů v aukci zájem, zamiřte na webové stránky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a zapojte se do aukce.

Zdroj: Policie ČR, ÚZSVM


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud