Přejít k hlavnímu obsahu
Elektromobilita

Pořízení elektromobilu do firmy ještě nikdy nebylo výhodnější

Promotion 25.03.2024
AD
Zdroj: Škoda Auto

Elektromobilita přináší firmám i podnikatelům celou řadu výhod – od úspory provozních nákladů i výdajů za servis, až po možnost zvýhodněného financování.

Znečištění ovzduší a klimatické změny představují stále naléhavější problém. Snahu výrazně snížit uhlíkovou stopu myslí Škoda Auto opravdu vážně a intenzivně se zaměřuje na elektromobilitu i celý související ekosystém. Aktuální modelovou řadu Enyaq proto brzy doplní i další modely Škoda s čistě elektrickým pohonem. Nejlepší čas pořídit si elektromobil Škoda do firmy nebo k podnikání je ale již nyní.

Mezi hlavní výhody elektromobility patří kromě ekologického hlediska také jednoduchost jejich konstrukce. Elektrická vozidla jednoduše vyžadují méně oprav a jejich údržba je výrazně jednodušší než v případě vozů se spalovacími motory. Ostatně, zatímco spalovací motor má přibližně 2 500 součástí, elektromotor si vystačí jen s desetinou. Kromě toho není nutné měnit olejové náplně a filtry, servisovat výfukový systém nebo měnit rozvodové a klínové řemeny. Díky získávání elektrické energie rekuperací se také výrazně méně opotřebovávají součásti brzdového systému. To vše znamená méně starostí a nižší provozní náklady na elektromobily používané ve firmách. 

Rozdíl v pořizovací ceně oproti vozům s konvenčním pohonem řeší nově vypsaná státní dotace, se kterou lze elektromobily do firem nebo pro malé podnikatele a OSVČ pořídit za mimořádně výhodných podmínek.

Škoda Enyaq

Vozy Škoda Enyaq 85 přinášejí špičkovou techniku, zrychlené dobíjení i dlouhý dojezd. Komfort každodenního cestování vozu Enyaq zvyšuje rovněž nová verze softwaru s přepracovaným uživatelským rozhraním i zvýšený výkon vozů s pohonem dvou nebo všech čtyř kol. Baterie jsou dostupné s kapacitou 62 a 82 kWh – podle modelu Enyaq 60 (s dojezdem až 398 km) a Enyaq 85 (s dojezdem až 562 km) – možností rychlého dobíjení a cenou již od 991 653 Kč bez DPH.

Škoda Enyaq s dotací 200 000 Kč

Díky nové dotační výzvě Ministerstva průmyslu a obchodu mohou firmy i OSVČ získat příspěvek až 200 000 Kč na elektrický vůz kategorie M1 s pořizovací cenou do 1 500 000 Kč bez DPH. Škoda Auto za tímto účelem sestavila speciální nabídku fleetových modelů Enyaq 60 a Enyaq 85, s cenou již od 991 653 Kč bez DPH. Dotaci je ale možné získat i na všechny běžné konfigurace vozů Enyaq a Enyaq Coupé. Dotace 200 000 Kč se odečítá z ceny vozu bez DPH a současně lze získat i finanční příspěvek na dobíjecí stanici, pořízenou společně s novým elektromobilem.

Základní informace k dotaci

Dotace vypsaná pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a Národní rozvojové banky je určená na pořízení elektromobilu do firmy (nejvýše 15 vozidel na IČ) nebo pro OSVČ. 

  • Otevření systému: jaro 2024
  • Uzavření příjmu žádostí: 30. 9. 2025 (nebo do vyčerpání prostředků)
  • Alokace prostředků: 1,65 miliardy Kč na elektrovozy; 300 milionů Kč na nabíjecí stanice
  • Maximální pořizovací cena vozu: 1 500 000 Kč bez DPH (1 815 000 Kč s DPH)
  • Maximální výše podpory na 1 elektromobil: 200 000 Kč
  • Maximální výše podpory na nabíjecí stanice (pouze při pořízení společně s autem): 50 000 Kč (AC), 150 000 Kč (DC)

Dotaci je možné získat pouze při pořízení elektromobilu na úvěr.

Jediné financování s 0% úrokem 

Jednou z podmínek získání státní dotace je pořízení nového elektromobilu na úvěr. Škoda Financial Services proto přichází s unikátní nabídkou financování s 0% úrokem. Kromě vyřízení veškeré potřebné dokumentace pro získání dotace zdarma, je součástí aktuální nabídky rovněž:

  • Kompletní servis včetně přezutí pneumatik zdarma po dobu 5 let, nebo do najetí 150 000 kilometrů.
  • Karta a aplikace Chargee pro pohodlné nabíjení v rámci široké sítě dobíjecích stanic na území celé České republiky i Evropy. 
  • Vyřízení dokumentů pro získání státní podpory zdarma.
  • Zajištění nabídky a instalace neveřejné nabíjecí stanice (wallboxu).

Další zvýhodněné podmínky získají firmy i podnikatelé již při nákupu dvou vozů na jednu firmu během 12 měsíců.  

Vybírat je možné ze skladových vozů i nových konfigurací, stejně jako ze speciálně připravených fleetových modelů, které je možné pořídit s kompletním servisem na 5 let nebo výhodným financováním.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud