Přejít k hlavnímu obsahu

Postavte PC podle svých představ

Michal Bareš 19.05.2023

Nastal čas na pořízení nového PC? Tak proč si ho nepostavíte sami? Jedině tak zajistíte, aby vám sestava opravdu vyhovovala.

Chip 06/2023: I sebelepší počítač jednou zestárne a nastane čas na jeho výměnu. Nemusíte jej rovnou vyhazovat, třeba se hodí někomu, kdo nepotřebuje tolik výkonu jako vy. To platí hlavně tehdy, když používáte nejnáročnější programy nebo rádi hrajete aktuální hry. V takovém případě by se vám mohly hodit naše návrhy ohledně nejvhodnějších hardwarových komponent.

Jistě, stolní počítače lze také upgradovat a obvykle to není nijak těžké ani tak drahé, ovšem pouze v případě, když není váš počítač příliš starý. Pokud musíte kromě grafiky, paměti RAM a SSD vyměnit i procesor a základní desku, můžete rovnou začít od nuly. V takovém případě to berte jako výhodu, která vám umožní sestavit výkonný a tichý systém. Právě teď je na to ideální čas, moderní komponenty jsou po covidové pauze zase běžně na skladech a zároveň jsou cenově dostupné.

Pokud si chcete předem ověřit výkon svého starého počítače a zjistit, čeho je vlastně schopen, na našem DVD najdete řadu testovacích nástrojů. Některé z nich můžete použít také ke zjištění kompatibility s Windows 11, protože ta představuje pro řady starších počítačů rozhodující překážku

V našem článku vás provedeme nejdůležitějšími součástmi počítače. Stavba vlastního počítače je jednodušší, než si mnozí myslí. Přinášíme vám návrhy konfigurací na stolní počítače pro různé účely, od solidního levného počítače až po výkonnou herní mašinu.

 Obsah: Všechna témata Chipu 06/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme