Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Používáte TikTok? Další stát doporučil jeho odstranění

Jakub Fišer 21.08.2023

Aplikace TikTok je dlouhodobě trnem v oku světovým autoritám. Jeho zákaz doporučil už nejeden bezpečnostní úřad, některé státy sáhly v kontextu TikToku k velmi drakonickým opatřením. K dalším takovým patří i město New York, metropole stejnojmenného amerického státu.

Kapitoly článku

TikTok má v New Yorku utrum

Radnice města New York, stejně jako dalších 30 států USA, přistoupila k částečnému zákazu aplikace a sociální sítě TikTok. Čínská platforma pro sdílení krátkých videí provozovaná společností ByteDance se nesmí objevit na mobilních telefonech a počítačích zaměstnanců města.

New York si prý nechal vypracovat speciální kybernetickou studiu, která uvádí, že „TikTok skutečně může představovat bezpečnostní hrozbu pro technickou infrastrukturu města“. Relativně záhy tak došlo k rozhodnutí – TikTok bude částečně omezen tímto způsobem.

„Sociální média sice skvěle propojují obyvatele mezi sebou a s městem, ale musíme se vždy ujistit, že tyto platformy používáme bezpečným způsobem. Kybernetická rada New Yorku pravidelně zkoumá a rozvíjí proaktivní opatření, aby byla data Newyorčanů v bezpečí,“ prohlásilo tiskové oddělení městské radnice pro portál The Verge.

Nejpřísnější jsou v Montaně

Běžní uživatelé tedy mohou v používání TikToku vesele pokračovat, zákaz se týká pouze úředníků a zástupců města či státu New York, respektive jejich pracovních zařízení. Podobné nařízení zavedlo již 34 z celkových 50 amerických států. Jeden z nich, Montana, sáhl k úplnému zákazu i na telefonech běžných občanů.

V Česku stále přetrvává varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před používáním TikToku. Negativně se vyjádřily také eurounijní instituce Evropská komise a Evropská rada, které zavedly již před časem podobné opatření jako nyní New York.

Zdroj: The Verge


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud