Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

PowerShot G3 X – superzoom s mnoha možnostmi

Pavel Trousil 18.06.2015

Canon rozšiřuje svoji řadu PowerShot G o fotoaparát PowerShot G3 X – svůj první kompakt se superzoomem se snímačem CMOS typu 1,0 s technologií back-illuminated. 

Kapitoly článku

Nový PowerShot G3 X se podle výrobce může pochlubit úžasnou obrazovou kvalitou fotografování i filmů. Díky kombinaci univerzálního 25násobného optického zoomu a manuálního ovládání ve stylu digitálních zrcadlovek přináší PowerShot G3 X svobodu při přibližování ke snímaným objektům.

Snímač CMOS typu 1,0 s technologií back-illuminated a rozlišením 20,2 miliónů pixelů zajišťuje Podle Canonu vynikající podání detailů i barev, zejména pak díky spojení s objektivem, který se může pochlubit světelností f/2,8 až 5,6. 25násobný optický zoom umožňuje snímání i velmi vzdálených objektů.

Nový fotoaparát využívá rychlý obrazový procesor Canon DIGIC 6 a systém HS pro živé detaily při focení ve špatných světelných podmínkách až do hodnoty citlivosti ISO 12 800. Canon PowerShot G3 X podporuje i focení rychle se pohybujících objektů a kontinuální snímání rychlostí až 5,9 snímků za sekundu. 

Fotoaparát natáčí i video v rozlišení Full HD a nabízí velkou míru kontroly. Uživatelé tak mohou nahrávat s proměnnou snímkovou frekvencí od 24p do 60p  a manuálně ovládat clonu, rychlost závěrky i citlivost ISO. Nechybí ani výstup prostřednictvím rozhraní HDMI, díky kterému mohou uživatelé své záběry sledovat na externím monitoru již během natáčení.

Režim Short Clip Movie umožňuje vytvářet čtyř, pěti nebo šestisekundové filmové klipy s podporou různých způsobů přehrávání. Režim Story Highlights inteligentně vybírá fotografie a filmové záběry, které vznikly ve stejném časovém období, obsahují určité osoby nebo zaznamenaly konkrétní události. Z těchto záběrů pak vznikne jeden krátký film, který mohou uživatelé velmi snadno sdílet.

Ovládání ve stylu digitálních zrcadlovek

Velký výklopný dotykový displej s úhlopříčkou 8,0 cm (3,2 palce) a s rozlišením 1,62 miliónu bodů umožňuje pohodlné zarámování záběru z jakéhokoliv úhlu i pohodlné přecházení mezi oblíbenými nastaveními a režimy v prostředí, které je podobné rozhraní z produktové řady EOS. Míru kontroly nad fotoaparátem zvyšuje i plynule fungující ovládací kroužek objektivu, kterému mohou uživatelé přiřadit řadu funkcí včetně zaostřování. Fotoaparát dále nabízí manuálnímu ovládání, focení v režimu RAW a dlouhou expozici (bulb). Ve focení nebo natáčení mohou uživatelé pokračovat i v případě, kdy začne pršet nebo vysvitne ostré slunce. Canon PowerShot G3 X je totiž odolný vůči prachu i kapkám a obsahuje sáňky, které umožňují připojení elektronického hledáčku s vysokým rozlišením a blesků z řady Canon Speedlite.

Canon PowerShot G3 X dále umožňuje například vzdálené fotografování s využitím Wi Fi konektivity. Uživatelé mají k dispozici i novou aplikaci Camera Connect, která umožňuje ovládat klíčové funkce fotoaparátu z chytrého zařízení a podporuje i plně manuální ovládání. Sdílení fotografií i videí je také jednoduché.  


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme