Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pražská hromadná doprava kompletně: Mapa PID vidí nově i pod zem

Pavel Trousil 31.01.2023

Aktuální pozice všech autobusů a tramvají Pražské integrované dopravy jako na dlani – to nabízí webová aplikace mapa.pid.cz. Nově jsou na ní vidět i soupravy pražského metra.

Webová aplikace funguje už delší dobu. Na mapovém podkladu zde naleznete najednou i více než tisíc aktivních spojů městské i příměstské dopravy společně s informacemi o jejich trase, zpoždění, bezbariérovosti a dalších parametrech. Od včerejšího dne na mapě naleznete i vozy metra.

metro-nahled

Na webu mapa.pid.cz nově naleznete i soupravy metra. | Zdroj: Screenshot mapy mapa.pid.cz.

Uživatelé aplikace na mapě snadno najdou, kde se nachází oni i vozy integrované dopravy. Na každý spoj je možné kliknout a zjistit podrobnosti, tedy například, jaká je výchozí zastávka, kam spoj jede, jaké má aktuální zpoždění, o jaký typ vozu jde, zda má klimatizaci, zda poskytuje USB nabíječku, nebo zda jde o nízkopodlažní vozidlo. U tramvají se můžete podívat i na kartu a fotografie vozu.

mapa-nahled

O každém spoji si můžete zjistit užitečné informace - zda má klimatizaci, zda je nízkopodlažní a podobně. | Screenshot mapy mapa.pid.cz.

Dole na mapě si můžete zakliknout, zda se mají na mapě vykreslit i zastávky a také si můžete filtrovat, jaké spoje se mají zobrazit. Takže pokud vyplníte například „22“, na mapě uvidíte pouze polohu tramvají linky 22. Pokud zde vyplníte „metro“, zobrazí se pouze poloha vozů metra.

Zdroj: Mapa PID


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme