Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Premiér Petr Fiala miluje technologie: používá chytrý prsten i drahé hodinky

Jakub Fišer 14.07.2023

V minulosti nebylo zvykem, že by vrcholní představitelé států měli kladný vztah k moderním technologiím. Částečně to změnil minulý předseda vlády Andrej Babiš, který se netajil používáním různých moderních vychytávek. Současný premiér, Petr Fiala (ODS), se v moderní technice vyžívá ještě o kus víc.

Kapitoly článku

 Redakce iDNES ve čtvrtek přišla s informací, že premiér Fiala používá poněkud tajemný černý prsten, který nosí na prsteníčku pravé ruky. Na stejném prstu druhé ruky nosí pochopitelně zlatý snubní prsten, který si vyměnil se svou ženou Janou.

Petr Fiala používá Oura Ring

Onen černý kroužek na premiérově prstu je chytrý prsten Oura Ring, který umí měřit tep, tělesnou teplotu a také špičkově monitoruje kvalitu spánku. „Není tajnou informací, že pan premiér se vyžívá v nových technologiích. Jeho nový prsten, který nosí v posledních dnech, je propojený s telefonem a měří mu některá zdravotní data. Například to, jak spí,“ uvedl pro iDNES mluvčí vlády Václav Smolka.

Prsten Oura Ring není nikterak levná záležitost. V Česku oficiálně k dostání není, společnost Oura však expeduje z oficiálních stránek objednávky i do Evropy, potažmo do ČR. Základní varianta Heritage se prodává za 314 eur (7500 Kč včetně DPH), oblá varianta Horizon – kterou pravděpodobně používá pan premiér – vyjde na 367 eur (skoro 9000 Kč včetně DPH). V segmentu kovových okrasných prstenů však jde o zcela běžnou cenovku.

Petr Fiala vedle jeho ženy, na ruce má Apple Watch Ultra | Zdroj: se svolením Petra Fialy

Petr Fiala vedle své ženy, na ruce má Apple Watch Ultra | Zdroj: se svolením Petra Fialy

Má také iPhone a Apple Watch

To určitě ale není jediná moderní vychytávka, kterou premiér a předseda Občanské demokratické strany používá. Na fotografiích z vlastního archivu či z poslanecké sněmovny je mnohokrát k vidění s nejmodernějším iPhonem 14 Pro Max, který stojí zhruba 31 000 korun.

V práci používá také iPad Pro se stylusem Apple Pencil a chytré hodinky Apple Watch Ultra, které vyjdou na 22 tisíc korun. V přízni k určité značce spotřební elektroniky se tak podobá svému předchůdci Andreji Babišovi, který rovněž ostentativně používal produkty americké firmy Apple.

Zdroj: iDNES, PFiala.cz, Oura


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme