Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Převod videa bez ztráty kvality: bezplatným konverzním programem to jde

Jiří Palyza 02.08.2021

Při převodu videa do jiného formátu často dochází ke zhoršení kvality. Bezplatný nástroj ale využívá důmyslný algoritmus, který tomu zabraňuje. Jeho prostřednictvím mohou videa konvertovat i běžní uživatelé, aniž by se museli detailněji zabývat problematikou kodeků, přenosových rychlostí nebo frekvence obrazu.

Pomocí nástroje Handbrake pro Windows, macOS a Linux můžete převádět video soubory do jiných formátů vhodných pro iPhony, iPady, smartphony se systémem Android, tablety a mnoho dalších zařízení. Nástroj nabízí velký výběr přednastavených předvoleb, pomocí kterých můžete automaticky převádět do správného formátu, aniž byste se museli zabývat technickými detaily.

Pokud byste ale potřebovali, detaily si samozřejmě můžete upravit. Handbrake také umožňuje kopírovat do počítače disky Blu-ray a DVD, které nejsou chráněné proti kopírování. Síla programu spočívá v dobrých výsledcích konverzí a v rozmanitých možnostech úpravy nastavení pro export.

handbrake-logo

Handbrake 1.4.0

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatný konvertor s otevřeným zdrojovým kódem, který dokáže převádět DVD a videa do libovolného formátu.

Handbrake.fr

 

Handbrake 1.4.0: Windows 7 a 8 už nebudou nadále podporována.

handbrake-1

Program Handbrake končí s podporou starší verzí systému Windows. | Zdroj: Handbrake

V aktualizované verzi 1.4.0 programu Handbrake bylo opraveno několik chyb a program přináší některá vylepšení. Aktualizace obsahuje FFmpeg ve verzi 4.4 a aktualizuje mnoho dalších knihoven třetích stran.

Jádro programu nyní podporuje i 10 a 12bitové formáty, i když v této bitové hloubce nejsou podporovány všechny filtry. Byly také přidány tři nové filtry. K dispozici je nový kodér pro zařízení ARM64 se systémem Windows a vylepšení stávajících kodérů, jako je AMD VCN nebo QuickSync. Díky novému dekodéru titulků jsou nyní podporovány také titulky DVB a EIA-608.

Největší změnou je ale pravděpodobně to, že už nebudou oficiálně podporovány systémy Windows 7 a Windows 8. Přestože Handbrake bude na těchto dvou systémech stále fungovat, některé funkce už nemusí fungovat správně. Všimněte si také, že rozhraní Windows nyní vyžaduje Microsoft .NET 5 Desktop Runtime.

Všechny změny si můžete podrobně projít v oficiálním dokumentu od vývojářů.

Handbrake: praktický a užitečný nástroj pro uživatele multimédií

Pokud chcete připravit videa pro jiný hardware v počítači nebo chcete kopírovat nechráněné disky Blu-ray a DVD do počítače, neobejdete se bez výkonného konverzního programu. Už od aktualizace na verzi 1.3.3 Handbrake byl a stále zůstává velmi dobrou volbou. Je pravda, že freeware nemusí být nutně nejrychlejším převodníkem ve své kategorii. Pokud ale rychlost není naší hlavní preferencí, jsou jeho výsledky velmi dobré.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud