Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Prezident Petr Pavel má podcast: jak zdarma poslouchat Podhradí?

Jakub Fišer 27.03.2023

Nový český prezident jde s dobou a pro průběžné informování veřejnosti si vybral médium podcastu. Svůj podcast Podhradí bude natáčet každý měsíc a bude zdarma dostupný na internetových platformách.

Kapitoly článku

Minulý prezident Miloš Zeman vystupoval pravidelně na televizní stanici TV Barrandov od roku 2017 do roku 2020 v pořadu Týden s prezidentem, který moderoval majitel této televize Jaromír Soukup.

Jeho nástupce – Petr Pavel – na to jde jinak. Nechal si zřídit vlastní podcast jménem Podhradí, ve kterém bude jednou měsíčně odpovídat na otázky diváků a hovořit o dění na Hradě a v jeho okolí.

Jak sledovat podcast Podhradí prezidenta Petra Pavla zdarma?

Podcast Podhradí je dostupná na oficiálním YouTube kanále Petra Pavla, popřípadě na platformách Spotify a Apple Podcasty. Ve všech případech je zdarma a dostane se k němu úplně každý.

| Zdroj: Petr Pavel / YouTube

Pavel se k tvorbě podcastu vyjádřil na Twitteru: „Prezident sídlí na Hradě, ale já jsem měl vždy blíž k životu mimo něj. Mezi přáteli a lidmi, s kterými se můžeme bavit otevřeně o spoustě věcí.“

Objevují se negativní ohlasy právě na výběr moderátora. Prezidentský podcast Podhradí moderuje novinář a podcaster Michal Půr, který vede názorový magazín Info.cz, vystupuje však i v podcastu Insider či na televizi CNN Prima News.

Podle mnohých by bylo vhodnější, aby prezident svůj podcast provozoval v rámci veřejnoprávního éteru, třeba na Českém rozhlase nebo na kanálech České televize. Jiní ale hovoří o tom, že Michal Půr má být pouze jedním z moderátorů a jeho prací nemá být s prezidentem diskutovat, nýbrž spíše „nadhazovat otázky posluchačů“.

Zdroj: @prezidentpavel / Twitter, Podhradí


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme