Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Primky poprvé na internetu

redakce 05.11.2010

Hodinky značky PRIM zná každý Čech, který pamatuje dobu před revolucí. Ještě dnes se vyrábějí i prodávají, ale právě teď to poprvé dotáhly až na internet. V internetovém obchodě Hodinky.cz můžete koupit kolekci PRIM Cylinder 40 z originální řady PRIM Arteu 2010 designované ve studiu Olgoj Chorchoj. Takže pozor, už nejsou jen tak pro každého.

Kolekce PRIM Cylinder 40 čítá tři barevné varianty společenských hodinek z nerezové oceli konstruktéra Petra Andrše. Černý číselník s iluminovanými indexy je zakryt safírovaným konvexním sklem a vhodně jej doplňuje řemínek z hovězí kůže. Nezaměnitelnost těchto hodinek podtrhuje i originální obal navržený Janem Činčerou.

„Kolekce ARTEU získala zvláštní ocenění v rámci 12. ročníku Exportní ceny DHL HSBC CzechTrade za aplikaci průmyslového designu,“ říká Jana Zbořilová, obchodní ředitelka Hodinky.cz a dodává další výčet úspěchů: „Kvalita kolekce byla potvrzena také 2. místem v soutěži Grand Czech design. Značný zájem návštěvníků sklidily tyto hodinky na výstavách Design Week  v Miláně, na výstavě v prostorách Evropské Komise v Bruselu, na Designbloku 2010 v Praze a především na 100 % Designu 2010 v Londýně. Studio Olgoj Chorchoj realizovalo řadu unikátních návrhů z různých oblastí industriálního designu a architektury. Jejich výrobky vystavují a prodávají renomované galerie po celém světě.

Nové kolekce Primek v moderním designu, ale také retro kolekce za využití nových technologií a materiálů dnes vznikají ve spolupráci s českými designéry a novoměstskými odborníky z oblasti výroby hodinek. Hodinářská produkce továrny ELTON hodinářská, a.s. v Novém Městě nad Metují se rozvinula do dvou hlavních linií. První představují mechanické hodinky, jejichž design navazuje na šedesátiletou tradici hodinek PRIM. Řady společenských hodinek SPARTAK, DIPLOMAT, PAVOUK, LINEA a ELEGANT svojí elegancí a přehledností přitahují zákazníky dodnes.

Druhou linii tvoří hodinky zcela moderního designu, které vytvářejí přední čeští výtvarníci a designéři. Patří mezi ně např. Lenka Súkupová (hodinky modelové řady PRIM CoupéR), Jan Jaroš (hodinky PRIM Maskara Sport) nebo studio Olgoj Chorchoj (hodinky PRIM Cylinder nebo PRIM Sphere).

Současná akciová společnost ELTON hodinářská je pokračovatelem české hodinářské tradice. V roce 2000 zcela opustila trh levných hodinek a zahájila rozsáhlou technologickou modernizaci, která umožňuje vyrábět veškeré díly mechanických hodinek PRIM přímo v továrně v Novém Městě nad Metují. V současné době je např. jedinou hodinářskou továrnou, která dokáže vyrobit hodinkové pouzdro z damascénské oceli.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud