Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Příští týden končí nabídka výhodného upgradu na Windows 8

redakce 22.01.2013

S uvedením Windows 8 přišel Microsoft i s nabídkou velmi výhodného upgradu z verzí Windows XP, Vista a 7. Možnost pořídit si nejnovější verzi Windows Pro přibližně za 800 Kč ovšem vyprší na konci ledna.

Od 1. února začne Microsoft prodávat Windows 8 za standardní ceny a zpoplatněna bude i instalace doplňku Media Center Pack, který rozšíří funkce operačního systému o multimediální přehrávač a podporu přehrávání filmových DVD.

Ceny Windows 8 pro český trh zatím nebyly zveřejněny, ovšem pokud půjde o běžný přepočet z amerických dolarů, připravte si asi 4 000 Kč za upgrade na Windows 8 Pro, nebo cca 2 500 Kč za přechod na základní verzi Windows 8. Přechod z Windows 8 na verzi Pro přijde asi na 2 000 Kč a Windows 8 Media Center Pack pořídíte za cca 200 Kč. Je přitom ale velmi pravděpodobné, že výsledná cena u českých prodejců bude ještě o něco vyšší, zejména v případě balení s instalačním DVD. Opět se jedná o upgrade z Windows XP, Vista či 7.

Microsoft zároveň upozornil, že nebude možný upgrade na základní verzi Windows 8 v případě instalací do virtuálních strojů nebo jako druhého operačního systému počítače. Pro tyto typy instalací je třeba si pořídit verzi Windows 8 Pro. Zároveň končí možnost používat testovací verze Windows 8 (Devloper Preview, Customer Preview či Release Preview).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud