Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pro kompletní zabezpečení WLAN sítě

redakce 03.05.2013

Řešení Secure WLAN řeší bezpečnost kompletně, umožňuje ji řídit a neméně snadno vynucovat – a to vše v prostřední tradičních kabelových i bezdrátových sítí.

Společnost představila nové řešení pro bezpečnou síť, které je speciálně určeno pro distribuovaná prostředí. Řešení Secure WLAN spojuje bezdrátový i tradiční kabelový přístup, bezpečnostní prvky, autentizaci, přepínače a řízení. Vše ve snadno spravovatelném prostředí s širokými možnostmi vynucování politik. Fortinet také představuje, jako součást tohoto řešení, i další produkty: ethernetové přepínače FortiSwitch-28C a FortiSwitch-348B a bezdrátové přístupové body FortiAP-14C a FortiAP-28C.

„Dramatický růst počtu mobilních zařízení a aplikací na pracovištích představuje pro sítě nové výzvy. Musí být navrhovány s co nejmenší latencí, co nejvyšší propustností a samozřejmě odpovídající bezpečností,“ vysvětluje Vladimír Brož, Territory Manager ČR, SR a Maďarsko, společnosti Fortinet. „Je nutné řešit nová bolavá místa mnoha firem. A to nárůst využívání soukromých zařízení zaměstnanců i hostů (BYOD) pro přístup, dále identifikaci a řešení bezpečnostních problémů a redukování nákladů plus komplexnosti spojené s řízením překrývajících se bezdrátových sítí.“

Řešení Secure WLAN unikátním způsobem integruje bezpečnost do kompaktního prvku, který pomáhá organizacím čelit výzvám v oblasti zajištění mobility. Díky tomu může Fortinet nabídnout nejobsáhlejší řešení na trhu, které zcela pokrývá ochranu bezdrátových i tradičních sítí
v organizaci.

Mezi klíčové vlastnosti Secure WLAN patří:

- Integrovaná bezpečnost: Pokročilá integrovaná ochrana před hrozbami spojená se zajištěním bezdrátového přístupu. To dává administrátorům jasnou a zcela transparentní možnost řídit bezpečnost dle libovolných pravidel a zajišťovat jednotnou politiku na základě zařízení nebo uživatelů, a to jak v tradičním, tak bezdrátovém prostředí.

- Nízké celkové náklady vlastnictví (TCO): S řešením od Fortinetu není nutné pořizovat další zařízení jako třeba řadiče WLAN a stejně tak se nikde neskrývají žádné poplatky za přístupové body nebo licence za řízení cloudových služeb. Ty totiž mohou způsobit, zvláště při obsluze více lokalit, velmi zásadní nárůst ceny.

- Viditelnost zařízení: Umožňuje organizacím definovat a vynucovat politiky, které jsou odvozené od typu zařízení. Mobilní zařízení (iPhone, Android apod.) je konfigurováno v okamžiku připojení
a po autentizaci uživatele i hardware. Tím je zajištěno, že je vždy k dispozici správná bezpečnostní politika s ohledem právě na uživatele a zařízení. Jedná se o nezbytnou technologii pro využívání vlastních zařízení ve školství nebo organizacích.

- Autentizace: Řešení poskytuje integrovanou autentizaci s jediným přihlášením (Single Sign-On) a vynucováním politiky na všech přístupových bodech, bezpečnostních zařízeních a síťových prvcích.

- Škálovatelnost: Fortinet podporuje centralizovanou, smíšenou i distribuovanou architekturu bez řídících prvků ve všech venkovních, vnitřních nebo vzdálených přístupových bodech. Tyto přístupové body v kombinaci s virtuálními nebo fyzickými řídícími prvky jsou ideální pro školství, zdravotnictví, obchodní řetězce nebo distribuovaná podniková prostředí.

Ethernetové přepínače FortiSwitch-28C a FortiSwitch-348B & bezdrátové přístupové body FortiAP-14C a FortiAP-28C

Jako součást tohoto řešení nabízí Fortinet nové produkty pro bezdrátové i klasické prostředí: ethernetové přepínače FortiSwitch-28C a FortiSwitch-348B a bezdrátové přístupové body FortiAP-14C a FortiAP-28C. Obě zařízení FortiSwitch nabízí bezproblémovou integraci různých technologií Fortinetu, přičemž funkce Power-over-Ethernet poskytuje energii přímo skrze síťový kabel a eliminuje potřebu instalace další kabeláže k bezdrátovým přístupovým bodům. Navíc umožňuje dodávku energie pro IP telefony FortiVoice, IP monitorovací kamery FortiCam a další zařízení jako maloobchodní koncové terminály. Nové přístupové body FortiAP jsou malé a jednoduše aplikovatelné (plug-and-play) bezdrátové body ve standardu 802.11n, které dovolují organizacím snadno a bezpečně prodloužit bezdrátový přístup do poboček a na domácí pracoviště při zachování centrálního řízení a kontroly politiky.

Řízení přepínačů a přístupových bodů stejně jako vynucování politiky s ohledem na uživatele nebo zařízení je zajišťováno bezpečnostními zařízeními FortiGate®. Ty obsahují integrovanou ochranu pomocí pokročilých firewallů, VPN konektivitu, řízení koncových bodů a aplikací, filtrování webu, antimalware a DLP (Data Loss Prevention). Toto vše dohromady představuje kompletní a vysoce bezpečné integrované řešení pro zajištění bezpečnosti v tradičním i bezdrátovém prostředí.

Pro organizace, které vyžadují dvou faktorovou autentizaci, podporuje Fortinet Secure WLAN sérii autentizačních zařízení FortiAuthenticator. Ta nabízí dvou faktorovou autentizaci pomocí hardwarového tokenu nebo jiného prvku pro jakékoliv zařízení třetí strany.

Opevněte se s FortiOS

Řešení Secure WLAN od Fortinetu využívá mnoho nových nebo modernizovaných vlastností převzatých z operačního systému FortiOS 5. Mezi ně patří:

  • Trvalé vynucování politiky v rámci veškerého provozu v bezdrátovém i tradičním síťovém prostředí za použití kontrolních prvků vestavěných ve všech zařízeních FortiGate. Změny profilu provedené pomocí FortiGate jsou okamžitě distribuované na tisíce přístupových míst.
  • Řízení využití komunikačního pásma, které umožňuje zvýhodnit kritické a na šířku pásma náročné aplikace.
  • Na identitě založený management pro identifikaci čehokoliv, co se připojí k síti, včetně mobilních zařízení jako jsou chytré telefony nebo tablety, a následné vynucování politik, které mohou být unikátní pro každé zařízení.
  • Jednotné a transparentní řízení veškerých produktů připojených k síťové infrastruktuře,
    a to díky zařízením FortiGate nebo FortiManager.
  • Kontrola aplikací, která povoluje, blokuje nebo omezuje přístup k tisícům dalších aplikací.
  • Detekce podvodných přístupových bodů, prevence průniku v bezdrátové síti mající za cíl zabránit neautorizovaným zařízením v úniku informací ze sítě a detekce anomálií v bezdrátovém prostředí.

Fortinet představil kompletní řešení na stánku E70 v rámci konference InfosecurityEurope, která se konala od 23. do 25. dubna v londýnském EarlsCourt.

Pro další informace o řešeních pro distribuovaná prostředí od společnosti Fortinet, navštivte:http://www.fortinet.com/solutions/distributed_enterprise.html

Dostupnost

Bezpečné ethernetové přepínače FortiSwitch-28C a FortiSwitch-348B stejně jako přístupové body FortiAP-14C a FortiAP-28C jsou již nyní celosvětově dostupné u autorizovaných prodejců.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud