Nejenže vypadá elegantně, tmavý režim ve Windows 10 je i příjemnější pro oči. Zejména uživatelé, kteří tráví u počítače dlouhé hodiny anebo jej používají ve večerních hodinách, si tmavý režim jistě už minimálně jednou vyzkoušeli.
Uživatelé Windows však marně hledají možnost automatického nastavení, díky kterému se například tmavý režim po určité době sám zapne. Pomocí bezplatného nástroje Luna však můžete snadno tuto funkci získat, a také si přizpůsobit vzhled tmavého režimu podle vlastního přání.
Stáhněte si: Luna
Luna - Windows 10 Theme Changer 1.1.4.0
Díky štíhlému bezplatnému nástroji Luna můžete na počítači se systémem Windows 10 automaticky přepínat mezi tmavým a světlým režimem.
Luna: bezplatný nástroj mění téma Windows 10
Tenký a přehledný: Luna automaticky přepíná mezi tmavým a světlým režimem.
Malý nástroj Luna se v podstatě soustředí na jediný úkol, a tím je automatické přepínání mezi světlým a tmavým tématem ve Windows 10. Činí tak v předem definovaných časech. Například si můžete nastavit, že ráno počítač spustíte ve světlém režimu s jasným pozadím v programech a večer přejdete do dark modu vhodnějšího pro oči.
K tomu si můžete nastavit, zda Luna pouze změní barvu motivu systémových nástrojů, například Hlavního panelu, nebo změní i aplikace. V takovém případě se např. Průzkumník, Chrome a všechny ostatní aplikace, které jsou kompatibilní s tmavým režimem, v dark modu zobrazí také. Pro každé téma si můžete vybrat i různou tapetu na plochu. Uživatelé, kteří používají vlastní témata na plochu, si je v Luně také mohou nastavit jako světlé nebo tmavé.
Luna inovuje užitečnou funkci
I když patříte k velkým fanouškům tmavého režimu, dopoledne za plného světla je přeci jen lepší používat světlé pozadí, které více koresponduje s okolní světelnou intenzitou. Na druhou stranu pokud se později pohodlně uvelebíte na gauči a např. surfujete na internetu, jistě dáte přednost tmavému tématu. Nutnost procházet k tomu účelu pokaždé nastavením Windows je nepříjemná.
Luna tuto jednoduchou a praktickou automatizaci poskytuje, a tak přepínání mezi oběma režimy v určených časech snadno převezme. Proč to tedy nešlo Microsofte hned?
Mohlo by vás také zajímat: skvělé funkce z Macu pro windows díky bezplatným nástrojům