Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Procesory Core pro stylové a ultratenké notebooky

redakce 24.05.2010

Společnost Intel dnes představila nové procesory Intel Core - rodinu těchto procesorů rozšířila i o modely s nízkou spotřebou, které jsou vhodné pro stylové, ultratenké notebooky. Ultrapřenosné notebooky tak nabízejí vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterie a konektivitu.

Nové procesory vycházejí z 32nm výrobní technologie společnosti Intel – jsou o 32 % menší a nabízejí o 32 % vyšší výkon v odlehčeném a elegantním designu. Rovněž se vyznačují nižší spotřebou elektrické energie, a to až o více než 15 %.
Konkrétně jde o modely Intel Core i7-660UM, i5-540UM, i5-430UM a i3-330UM. Jejich TDP je 18 W. Jejich základní frekvence je 1,2 GHz (1,33 u nejvýkonnějšího modelu Core i7-660UM).
Procesory jsou vybavené funkcí Intel Turbo Boost Technology a dokážou tedy automaticky zvýšit výkon a přizpůsobit se pracovní zátěži. Model Intel Core i7-660UM tak pracuje až na frekvenci 2,4 GHz.
Jsou vybaveny i technologií Hyper-Threading. Díky grafice Intel HD Graphics nabídnou procesory grafiku a audiovizuální přehrávání ve vysokém rozlišení (HD).
Vedle toho nedávno představená čipová sada Mobile Intel 5 Series pro ULV notebooky rozšiřuje podporu široké škály audiovizuálních možností a vyšší ochranu dat i samotného počítače (technologie Intel Anti-Theft).
Očekává se, že výrobci notebooků jako Acer, Asus, Lenovo a MSI přijdou s více než 40 novými modely, které by se na trhu měly objevit počátkem června v různých cenových relacích.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud