Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Projeďte se na Aceru

Pavel Trousil 23.04.2023

Firma Acer je známa především jako výrobce notebooků a osobních počítačů. Nyní ale po elektrokoloběžkách představila i ebii, jednomotorové elektrokolo s „umělou inteligencí“. Baterii kola lze využít jako powerbanku s USB-C konektorem.

S hmotností cca 16 kg je ebii lehké elektrokolo. Hmotnost částečně šetří použití jednostranné vidlice pro přední kolo. Acer uvádí, že se na něj vejde většina cyklistů s výškou 145 až 185 cm, což znamená, že obzvláště vysokým jezdcům pravděpodobně nebude vyhovovat. Maximální rychlost je omezena na 25 km za hodinu. Kolo je vybaveno nerezovým pohonem s karbonovým řemenem a bezdušovými pneumatikami z recyklovatelných materiálů.

ebii-03-nahled

Baterie kola je vyjímatelná a lze ji použít jako powerbanku. | Zdroj: TZ Acer

Elektrokolo ebii je vybaveno odolnou a vyměnitelnou baterií, která podle výrobce vydrží až 110 km jízdy a nabije se na 100 % za 2,5 hodiny. Uživatelé mohou snadno akumulátor vyjmout a využívat ho i jako přenosnou nabíječku pro jiná zařízení. K baterii lze také připojit rukojeť a pohodlně ji na cestách přenášet. Jezdci mohou také kontrolovat stav nabití baterie prostřednictvím aplikace ebiiGO nebo chytrého LED displeje na řídítkách a zobrazovat různá upozornění, například na zbývající čas jízdy.

Kolo je prezentováno tak, že je "řízené umělou inteligencí", což vypovídá více o současném stavu, kdy "umělé inteligence" je všudypřítomný marketingový termín. Umělá inteligence kola podle výrobce zajistí, že se automaticky přizpůsobuje podmínkám na trase, síle šlapání a preferencím jezdce, aby jízda byla plynulejší. Aplikaci v telefonu lze použít například i pro zamykání a odemykání kola. Přední a zadní světlo ebii se ve tmě automaticky rozsvítí a další osvětlení pod řídicí jednotkou zvyšuje viditelnost při noční jízdě. Cena a dostupnost zatím nejsou známé.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme