Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Projektory na oslavách výročí založení Bukurešti

redakce 07.10.2014

K vytvoření jedné z největších světových videomappingových projekcí na budovy v rámci oslav 555. výročí založení rumunského hlavního města Bukurešti bylo použito 104 projektorů Panasonic.

V rámci oslav 555 let od první písemné zmínky o hlavním městě Rumunska se při představení „iMapp Bucharest 555“ promítalo na gigantickou plochu 23 000 m2 tvořenou 270 m širokým průčelím budovy parlamentu.

15282046898-1ea9a97227-z-nahled

104 projektorů Panasonic PT-DZ21K vytvořilo díky softwaru pro edge blending a geometrické přizpůsobení projekce na nerovný povrch jediný obří obraz bez znatelných přechodů.

Pro projektor DZ21K jsme se rozhodli především kvůli jeho velikosti a robustnosti, která umožňuje postavit mnoho projektorů na sebe,“ říká Adrian Pochiscan, Technical Director společnosti 360 Revolution, která celé představení produkovala. „Líbilo se nám jeho rozlišení, možnost ovládání na dálku, stabilita a také jeho energetická nenáročnost – kdybychom použili jiné projektory, museli bychom si postavit malou elektrárnu, která by naši show zásobovala elektřinou.

V předvádění svých dovedností při návrhu animací o délce 5 minut a 55 sekund soutěžilo pět týmů vizuálních umělců. Tato akce, kterou sledovaly tisíce návštěvníků, se odehrála v sobotu 20. září. Vítězem se stal francouzský tým pod vedením Damiena Fontaina.

Hana Grůzová, Marketing Manager společnosti Panasonic, říká: „Jsme nesmírně potěšeni faktem, že pro tyto oslavy byly vybrány projektory Panasonic. Tato akce úspěšně předvedla všechny silné stránky našich projektorů, od vysokého jasu a sytosti barev po širokou škálu velikostí a tvarů promítaného obrazu, kterou umožnilo použití mnoha projektorů s funkcí prolínání okrajů.

Již dříve byly tyto projektory Panasonic použity na prestižních akcích, jako byl berlínský Festival of Lights v roce 2012, olympijské hry v Londýně téhož roku, nebo turné Rogera Waterse The Wall Live.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud