Přejít k hlavnímu obsahu

Prozkoumejte Google skrz naskrz

redakce 20.05.2022

Zjistěte, co všechno o vás Google ví, omezte jeho čmuchání ve vašem životě a používejte pouze ty služby, které skutečně potřebujete

Chip 06/2022:  Většina služeb nabízených společností Google se na první pohled zdá být bezplatná. Pokud se však podíváte blíže, zjistíte, že tento internetový koncern, který si od roku 2015 říká Alphabet, zjevně očekává, že mu uživatelé něco poskytnou na oplátku: konkrétně svá data. Používání těchto služeb generuje obrovské množství dat, která Google dravě pohlcuje. A tímto způsobem vydělává velkou část svých peněz. Data uživatelů nepředstavují nic menšího než elixír života pro jeden z největších internetových koncernů na světě, který v loňském roce celkem vydělal téměř 260 miliard amerických dolarů.

Nikdo mimo korporaci přesně neví, co vše Google vlastně shromažďuje. Přesto existuje několik míst, na kterých vás Google nechá nahlédnout do zákulisí a zjistit, co přesně o vás ví. V našem článku se dozvíte, kde můžete tyto informace získat a jak můžete služby Googlu nakonfigurovat tak, aby byly na data co nejskromnější. 

V červnovém Chipu vám ukážeme vám, jak používat internetové služby Googlu nejen efektivně, ale také s maximálním ohledem na vaše soukromí. A navíc vám prozradíme, co si o vás ukládají Microsoft, Facebook i Amazon. Chip 06/22 je v prodeji od 25. května.

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud