Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Průhledné brýle s Androidem

redakce 17.09.2012

Speciální 3D brýle od Epsonu si můžete nasadit na oči a přitom neztratíte kontakt s okolním prostředím. Sledovat můžete video, obrázky a animace prostřednictvím ovladače založeném na systému Android.

V zařízení nazvaném Moverio použila firma Epson tzv. HMD displej – displej připevňovaný na hlavu (Head-Mounted Display). Uživateli nabízí velkoplošnou projekci, a to takzvaně „za pochodu“. Toto kompaktní zařízení, vážící pouhých 240 gramů a je založeno na platformě Android (konkrétně 2.2). Zařízení nabízí připojení k internetu přes WiFi. Kromě brýlí je součástí zařízení ovladač s dotykovým panelem.

Přestože první generace průhledných multimediálních brýlí Epson byla navržena pro účely obchodu a zábavy, disponuje potenciálem k budoucímu použití ve zdravotnictví, turistice (navigace), vzdělávání a inženýrství. Nabízí možnost sledovat různý obsah pomocí průhledného displeje brýlí, které umožňují přístup k aktuálním informacím při současném provádění jiné činnosti. Zobrazení může být i ve 3D.

Rozlišení průhledných displejů s úhlopříčkou 0,52“ je 960 x 540 bodů. K podsvícení se používá technologie LED. Podle Epsonu brýle fungují podobně, jako byste z pěti metrů sledovali projekční plochu s úhlopříčkou 80 palců. Pustit si můžete video ve formátech MPEG4, H.264. Kapacita paměti je 1 GB a rozšířit ji můžete pomocí karet microSD. Na baterie my mělo zařízení vydržet asi 6 hodin. Moverio se nyní prodává v Evropě a Epson již pracuje na jeho vylepšení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud