Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První chromebook s 15,6" displejem

Pavel Trousil 06.01.2015

Acer rozšiřuje nabídku chromebooků o nové modely s velkým displejem v několika variantách a s procesory Intel Broadwell. Řada Chromebook 13 bude nyní k dispozici i s dotykovým displejem.

chromebook-15-01-nahled

Společnost Acer přichází s prvním chromebookem s na tuto kategorii zařízení velkým 15,6" displejem. Nový Acer Chromebook 15 tak nabízí kombinaci velkého displeje, výkonu systému Chrome OS a elegance snadno přenosného provedení. To z něj dělá možného kandidáta pro používání jakožto primárního počítače. Acer Chromebook 15 využívá 5. generaci procesorů Intel Core i3 a Intel Celeron založenou na mikroarchitektuře Intel Broadwell. Nové procesory jsou spárovány s SSD, díky čemuž je zajištěn rychlý start systému do 7 sekund. SSD navíc umožní rychlé ukládání a přístup k datům.

Displej bude ve dvou variantách – Full HD displej s širokými pozorovacími úhly a jemnou grafikou a druhou možností je displej s HD rozlišením 1 366 × 768 px, který je v levnější variantě. Oba displeje používají technologii Acer ComfyView, mají tedy povrchovou úpravu minimalizující množství odraženého světla a méně tak namáhají oči. Acer Chromebook 15 poskytne podle výrobce až osmihodinovou výdrž na baterii. Přestože má Acer Chromebook 15 větší displej, váží 2,2 kg a jeho rozměry činí jen 393 × 24,2 × 256 mm (š × v × h).

chromebook-15-02-nahled

Acer Chromebook 15 udržuje své uživatele v kontaktu s ostatními díky rychlejšímu bezdrátovému připojení prostřednictvím 802.11ac 2×2 MIMO Wi-Fi. Uživatelé také mohou připojit ostatní periferie přes rozhraní Bluetooth 4.0, port USB 3.0, port USB 2.0 a HDMI. Čtečka paměťových karet SD pak umožňuje snadný přístup a přenos souborů z paměťové karty.

K dispozici budou modely s 16GB nebo 32GB SSD úložištěm a buď 2 GB, nebo 4 GB paměti RAM. Přesné specifikace, ceny a dostupnost se liší podle země prodeje. K dispozici bude od února ve vybraných evropských zemích za cenu od 8490 Kč s daní.

chromebook-13-touch-03-nahled

Acer rozšiřuje svou řadu notebooků Chromebook 13 o nové modely s dotykovým displejem. Acer Chromebook 13 byl prvním chromebookem osazeným mobilním procesorem NVIDIA Tegra K1 a může se pochlubit kvalitním 13,3" displejem a špičkovou výdrží na baterii až 13 hodin. Acer Chromebook 13 je nyní k dispozici s dotykovým displejem, takže si mohou uživatelé bez problémů surfovat, hrát hry a editovat a dělat další činnosti intuitivním přejížděním prstu. Nové modely Acer Chromebook 13 s dotykovým displejem budou k dostání v únoru za cenu od 9990 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud