Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První dostupná barevná čtečka!

redakce 14.05.2013

Firma PocketBook představila první komerčně dostupnou barevnou čtečku elektronických knih s nasvícením. Jmenuje se PocketBook Color Lux, má 8“ displej a prodávat se v ČR začne asi za měsíc za 6 599 Kč.

 

Čtečky elektronických knih jsou u nás populární a podle odhadů ji vlastní asi 2,5 % dospělé populace. Nabídka čteček se brzy rozšíří o v podstatě převratnou novinku – barevnou čtečku PocketBook PocketBook Color Lux, která umožňuje číst barevné elektronické publikace na elektronickém papíře. Pro čtení beletrie nemá barevná čtečka v podstatě žádný význam, ale hodí se pro čtení dětských knížek, encyklopedií, odborné literatury, map, fotografií, komiksů a podobně.

Elektronický papír je speciální technologií, která při čtení působí dojmem skutečného papíru, nesvítí do očí a nespotřebovává žádnou energii. Jediným okamžikem, kdy potřebuje elektronický papír přísun energie, je okamžik, kdy překresluje stánku. Tomu při čtení odpovídá otáčení stránky. Barevná čtečka má akumulátor s kapacitou 3000 mAh a na jedno nabití dokáže podle výrobce překreslit (otočit) až 5400 stránek.

V minulosti už se několik firem snažilo barevnou čtečku na trh uvést, ale snaha skončila většinou jen ve fázi prototypů, nebo se prodej týkal jen některých oblastí. PocketBook Color Lux je tedy první komerčně dostupná čtečka. Má nasvícený displej pro večerní čtení a pohodlné dotykové ovládání. 8“ displej s rozlišením 800 x 600 bodů založený na technologii E Ink Triton dokáže zobrazit 4096 barev. Uživatelé mohou využít speciální funkce Text to Speech, která dokáže předčítat elektronický text do sluchátek nebo reproduktorů ve zvukovém formátu.

 

Čtečky elektronických knih PocketBook dokážou zobrazit největší množství různých formátů, od klasických elektronických knih až po zobrazení formátu PDF. Také nový PocketBook Color Lux umožňuje čtení všech dostupných formátů e-knih. Vestavěné rozhraní Wi-Fi otevírá mnoho dalších možností, včetně využití sociálních sítí.

Čtečka PocketBook Color Lux bude na našem trhu dostupná  v průběhu černa letošního roku za koncovou cenu 6 599 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud