Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První notebooky s procesory Snapdragon X Oryon se blíží

Michal Bareš 16.05.2024
Zdroj: Qualcomm

Qualcomm plánuje tento měsíc představit své nejnovější procesory řady X. První notebooky s těmito pokročilými čipy by měly být k dispozici od 20. května.

Kapitoly článku

První společností, která uvede na trh notebooky s novými procesory od Qualcommu, založenými na architektuře ARM, bude Asus. Budoucí generace těchto procesorů se však již objevily v produktové roadmapě společnosti Dell.

Snapdragon X Oryon V2

Podle produktového plánu řady notebooků Dell XPS, který nedávno získala společnost Videocardz, se očekává, že druhá generace procesorů řady Snapdragon X, známá také jako "Oryon V2" nebo Snapdragon X Gen2, bude uvedena na trh v druhé polovině roku 2025. Dell plánuje tyto čipy instalovat do svých notebooků řady XPS 14 Huracan v roce 2026, které budou rovněž osazeny klasickými procesory Intel Panther Lake. Tyto notebooky by měly TDP na úrovni 40 W.

Snapdragon X Gen3

Z plánování produktů dále do budoucnosti vyplývá, že společnost Qualcomm plánuje uvedení procesoru Snapdragon X Gen3, známého také jako Oryon V3, na trh koncem roku 2027. Dell tuto třetí generaci procesorů ve své roadmapě také zmiňuje, ale vypadá to, že do řady XPS se podívá až v roce 2028.

Mohlo by vás zajímat

Notebooky Dell XPs s procesory Snapdragon X
Dell zařadí nové procesory Snapdragon X i do své prémiové řady XPS
Zdroj: Dell

Snapdragon X v prémiové řadě notebooků Dell

Očekáváme také, že do šasi notebooků Dell XPS 13 Divo výrobce osadí procesory Lunar Lake MX a čipy Snapdragon druhé generace řady X, které by měly dosahovat TDP 20 wattů. To podtrhuje strategii společnosti Dell zahrnout do své prémiové řady pokročilé procesory od Qualcommu.

Několikaletá strategie dokazuje odhodlání Qualcommu dále vyvíjet a zdokonalovat své procesory Snapdragon X. Při vývoji budoucích procesorů Qualcommu Snapdragon X bude hrát klíčovou roli opravdový reálný výkon a hlavně prodejní výsledky notebookové řady Dell XPS.

Vzhledem k tomu, že první generace procesorů Snapdragon X pohání novou řadu XPS 13 Plus, bude rozhodně jejich prodejní výsledky a oblibu pečlivě sledovat Intel. Úspěch nových procesorů by mohl radikálně změnit trh nejen s notebookovými procesory, ale mohl by posunout celé odvětví o generaci dál.

Zdroj: PCMasters.de
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud