Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První odolný notebook typu 2-v-1

Pavel Trousil 03.12.2015

Společnost Panasonic představila první plně odolný notebook typu 2 v 1. Jmenuje se Toughbook CF-20 a přináší mobilním pracovníkům to nejlepší ze všech světů - odolný notebook s oddělitelným tabletem lze používat v 6 různých režimech.

Toto nejnovější zařízení typu 2-v-1 navazuje na model Toughbook CF-19 a přináší bohatou sadu podnikových rozhraní doplněnou o volitelné příslušenství. Jedná se o první plně odolný Toughbook dodávaný se systémem Windows 10 Pro a také první Toughbook poháněný 6. generací procesoru Intel Core vPro. Jednou z výhod nového produktu je možnost používat dotykový displej i v rukavicích, dále možnost dokoupení speciálního držáku pro umístění do vozidla a replikátor portů.

Panasonic Toughbook CF-20 má vzhledem k 6 různým provozním režimům širokou škálu použití. Tablet je možné odpojit. Zařízení lze používat jako běžný notebook a také v prezentačním režimu. Díky zabudované rukojeti lze zařízení pověsit na zeď, upevnit na paži nebo používat při chůzi. V režimu pro vozidlo pak lze využívat veškerých funkcí zařízení i na cestách.

cf-20-straight-on-whitebg-nahled

Panasonic Toughbook CF-20 je vybaven kapacitním multidotykovým  displejem WUXGA (rozlišení 1920 × 1200 bodů) s úhlopříčkou 10,1 palců. Displej lze používat venku na ostrém slunci i v prudkém dešti. Mezi doplňkovým příslušenstvím nechybí elektronické pero s odolností IP55, které umožňuje s přesností ovládat dotykovou obrazovku, psát nebo kreslit i v nepříznivých klimatických podmínkách. Srdcem notebooku Panasonic Toughpad CF-20 jsou procesor Intel Core m5-6Y57 vPro bez ventilátoru (4 MB paměti cache, takt 1,1 až 2,8 GHz při využití technologie Intel Turbo Boost) s grafikou Intel HD Graphics 515, 8 GB RAM, 256GB SSD disk a operační systém Windows 10 Pro s možností instalace starších Windows 7.

Díky možnosti výměny baterií během provozu lze s notebookem Panasonic Toughbook CF-20 pracovat nepřetržitě po celou směnu. Jedna baterie se nachází v tabletu, přičemž volitelnou druhou baterii lze vložit do základny s klávesnicí. Kapacita baterie se tím zdvojnásobí. Baterii ze základny lze navíc za běhu vyměnit s baterií v tabletu.

K systémům řízení kanceláře a správy pracovních sil se lze připojit pomocí doplňkového rozhraní 4G LTE a díky doplňkovému systému U-Blox 8 GPS lze používat také přesnou navigaci. K notebooku bude k dispozici škála podpůrného příslušenství.

Panasonic Toughbook CF-20 navazuje na odolnost předchozích modelů série. Díky konstrukčnímu využití hořčíkových slitin a splnění norem odolnosti IP65 a MIL-STD 810G je zařízení vhodné do každého venkovního prostředí. V režimu notebooku váží zařízení pouze 1,76 kilogramu, odpojitelný tablet pak má hmotnost 950 gramů.

Notebook Panasonic Toughbook CF-20 se dodává se standardní tříletou zárukou a bude k dispozici od ledna 2016 za 2 999 € bez DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme