Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První plnoformát s pětiosou stabilizací obrazu

Pavel Trousil 27.11.2014

Společnost Sony uvádí na trh α7 II (ILCE-7M2), další model fotoaparátu s výměnným objektivem řady α7 a první na světě s pětiosou stabilizací obrazu v kombinaci s plnoformátovým obrazovým snímačem. 

a7m2-lifestyle-wsal50f14z-wmen-expapr2016-dsc3345-1200-6303-nahled

Fotoaparát podle výrobce nabízí špičkovou kvalitu obrazu, kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. Plnoformátový 35mm obrazový snímač Exmor CMOS s rozlišením 24,3 efektivních megapixelů disponuje pohyblivostí po pěti osách – kompenzuje tak pohyby fotoaparátu a opticky stabilizuje obraz v ekvivalentu korekce 4,5 clonového čísla v režimu fotografování.

a7ii-wsal135f18z-right-1200-7258-nahled

Podle firmy Sony je tak s ním možné pořídit ostré fotografie a nerozmazané video i v situacích, ve kterých by jinak bylo nutné požít stativ, tedy za špatných světelných podmínek a na delší expozici. Stabilizace obrazu zabudovaná přímo ve fotoaparátu zajišťuje ostrost obrazu i při použití výměnného objektivu s bajonetem A nebo volitelného adaptéru. Díky funkci Live View lze sledovat stabilizovaný obraz v reálném čase na LCD displeji nebo v OLED hledáčku, což umožní doladit zarámování a zaostření, a to i když používáte teleobjektiv nebo makroobjektiv.  

Nová generace obrazového procesoru BIONZ X se vyznačuje rychlým zpracování obrazu a různými vylepšujícími funkcemi. Kromě záznamu videa ve formátu AVCHD Ver. 2.0 Full HD (1920×1080) 60p (50p)/60i (50i)/24p nabízí fotoaparát také záznam XAVC-S, formát pro spotřebitelský segment, který byl odvozen z profesionálního formátu XAVC. XGA OLED Tru-Finder hledáček s 2,36 miliony bodů ekvivalentního rozlišení zajišťuje vysoký kontrast.

a7m2-wsal24f20z-right-5778-nahled

Odolná hořčíková slitina použitá na horním díle, předním krytu a vybraných vnitřních komponentech fotoaparátu propůjčuje pevnost a lehkost. Robustní závit si snadno poradí mimo jiné i s velkým teleobjektivem a těžkým video objektivem. Hlavní tlačítka a ovládací prvky jsou odizolované, takže se do těla fotoaparátu nedostane vlhkost ani prach. Fotoaprát podporuje Wi-Fi a NFC pro snadné propojení s mobilními zařízeními.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud