Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První tablet s čtyřjádrovým procesorem Tegra

redakce 24.10.2011

Jonney Shih, předseda společnosti ASUS, představil na konferenci AsiaD: All Things Digital v Hongkongu novou generaci tabletu Eee Pad Transformer s označením Prime. Vybaven je čtyřjádrovým procesorem NVIDIA Tegra nové generace.

Během rozhovoru s novinářem se Shih na konferenci dotkl různých témat, včetně současného stavu počítačového průmyslu, trendu cloud computingu nebo současné pozice tabletů a notebooků na trhu. Při rozhovoru prezentoval ultrabook ZENBOOK, jenž byl představen před necelými dvěma týdny v New Yorku, a na závěr ukázal účastníkům konference nový tablet Eee Pad Transformer Prime – první tablet vybavený čtyřjádrovým procesorem NVIDIA Tegra nové generace, který je určený pro mobilní zařízení. Transformer Prime kráčí ve stopách svého předchůdce Eee Pad Transformer a nabízí spojení notebooku a tabletu v jediném zařízení.
Zásluhou nového procesoru bude mít Transformer Prime vyšší výkon při nižší spotřebě energie než původní Transformer. Novinka zaujme rovněž tenčím provedením než v první generaci a také hliníkovým povrchem s kruhovým vzorem. Zeštíhlení se též dočkala mobilní dokovací stanice, která nabízí uživatelům klávesnici, touchpad a možnosti připojení různých zařízení. Oficiální představení tabletu Eee Pad Transformer Prime se bude konat 9. listopadu 2011.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud