Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

PT-AT6000E - Nový projektor pro domácí kina

redakce 29.11.2012

Při vývoji zúročila společnost Panasonic úspěšnou spolupráci s hollywoodskými filmaři v rámci projektu Panasonic Hollywood Laboratory. Nový projektor podporuje 3D obraz i rozlišení Full-HD, nabízí svítivost 2400 lumenů i špičkový poměr kontrastu 500 000:1. O dokonalé zážitky při sledování filmů ve 2D i 3D se stará technologie 3D Motion Remaster.

Nový projektor Panasonic pro domácí kina s Full-HD rozlišením a podporou 3D
Nový projektor Panasonic pro domácí kina s Full-HD rozlišením a podporou 3D

Kvalita obrazu

Panasonic PT-AT6000E je vybaven lampou Red Rich Lamp s výkonem 220 W, která posiluje především červené odstíny. Výsledkem je vynikající barevné podání a špičkový jasný obraz, na němž se podílí i vylepšená konstrukce hranolu a objektivu. Vyšší poměr kontrastu zase znamená plastičtější prostorové zobrazení, lepší kresbu detailů a plynulejší tonální i barevné přechody. K vynikající kvalitě obrazu přispívají i špičkové moderní technologie Pure Contrast Plate, Pure Color Filter Pro a Smooth Screen, kterými je projektor vybaven.

Pokročilé 3D funkce

V porovnání se svým předchůdcem PT-AT5000E nabízí nový model o 20% jasnější obraz a omezuje nežádoucí crosstalkový efekt. Nová technologie 3D Motion Remaster navíc vylepšuje překreslení pohybu, takže pohyb ani při použití aktivních závěrkových brýlí nepůsobí nepřirozeně jako u jiných projektorů. Tento systém ovšem způsobuje nepatrné zpoždění mezi obrazy pro levé a pravé oko v délce 1/120 s. Jedná se o téměř nepostřehnutelný okamžik, přesto projektor tento problém řeší interpolací obrazu v délce 1/120 s, aby plynulost pohybu nebyla ani minimálně narušena.

O kvalitu 3D zobrazení se dále starají technologie 3D Viewing Monitor a 3D Picture Balance. Funkce 3D Viewing Monitor hlídá, aby potenciální odchylky v 3D zobrazení pro pravé a levé oko neopouštěly oficiální meze stanovené konsorciem výrobců. 3D Picture Balance zase sleduje možné nepřesnosti v barevném podání obou polovin 3D obrazu. Na kvalitním zobrazení detailů a překreslení pohybu se mimoto podílejí i funkce Detail Clarity Processor 4 a Frame Creation 2 známé z 2D projektorů. Druhá z nich je nyní k dispozici i při převodu obrazu z 2D na 3D. Ve třírozměrném režimu lze nyní využívat i lichoběžníkovou korekci a správu barev.

Přístroj je vybaven vestavěným infračerveným vysílačem, umožňujícím sledovat obraz až na vzdálenost 6 metrů od projektoru. Při sledování třírozměrného záznamu lze využít originální 3D brýle Panasonic TY-EW3D3M nebo některý z infračervených modelů jiných výrobců (např. XpanD X104). V rámci příplatkové výbavy je k dispozici i výkonnější IR vysílač fungující až na 10 metrů.

Uživatelské možnosti a flexibilita

Obraz s úhlopříčkou až 305 cm lze promítat na vzdálenost 3,6 – 7,2 m. Uživatel může projektor připevnit na strop nebo na zeď, ve svislém směru jej lze natáčet o 100% na každou stranu, ve vodorovném pak o 26%.

Díky technologii Intelligent Lens Memory dokáže přístroj rozeznat poměr stran promítaného obrazu (2,35:1 nebo 16:9) a přizpůsobit tomu projekci. Funkce Advanced Gamma Adjustment umožňuje snadno upravit barevné podání bez ztráty detailů. Při úpravách lze využít režim Split-Adjust, v němž se na jedné straně objeví původní obraz a na druhé upravovaná verze.

Do výbavy patří i tři HDMI porty, kompatibilita se systémem VIERA Link či podsvícený dálkový ovladač, který přijde vhod v dobře zatemněné místnosti.

Cena

Panasonic PT-AT6000E je na českém trhu k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 80 395,- CZK vč. DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud