Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3: míří na vyšší střední třídu

Michal Bareš 20.11.2023
Zdroj: Qualcomm

Společnost Qualcomm představila SoC Snapdragon 7 Gen 3, mobilní platformu určenou speciálně pro smartphony vyšší střední třídy. Nový SoC přinese vyšší výkon, nižší spotřebu a vylepšené funkce umělé inteligence.

Kapitoly článku

Nově představený Snapdragon 7 Gen 3 bude primárně určen pro smartphony vyšší střední třídy a slibuje inovace v oblasti umělé inteligence. Oproti Snapdragonu 7 Gen 1 nabídne 15% nárůst výpočetního výkonu, 20% nárůst energetické účinnosti a masivní 50% nárůst grafického výkonu.

Více výkonu i umělé inteligence

Snapdragon 7 Gen 3 je postaven na 4nm výrobním procesu a má jedno 2,63GHz hlavní jádro, tři výkonná 2,4GHz jádra a čtyři energeticky úsporná jádra na frekvenci 1,8 GHz. Zajímavé je, že tato jádra jsou ve srovnání se Snapdragonem 7+ Gen 2 taktována na nižší frekvenci. Qualcomm uvádí, že nový čip zvyšuje přesnost rozpoznávání obličeje s pomocí umělé inteligence a podporuje také umělou inteligenci v úlohách, jako je rozpoznávání rutin a interakce uživatele s aplikacemi.

Kromě vylepšení výkonu bude mít Snapdragon 7 Gen 3 i některé nové softwarové funkce. Patří mezi ně systém umělé inteligence, který dokáže remozaikovat snímky a snížit například zrnitosti fotografií, redukovat šum a retušovat videa. Poprvé ve střední třídě také čip podporuje Ultra HDR. Mezi další funkce patří prostorový zvuk se sledováním hlavy a bezdrátový zvuk v CD kvalitě.

Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3
Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3
Zdroj: Qualcomm

Další podrobnosti o Snapdragonu 7 Gen 3

Snapdragon 7 Gen 3 bude osazen modemem X63, který umožňuje vyšší rychlost stahování až 5 Gb/s. Zajímavé je, že o Bluetooth a Wi-Fi se stará modem Fast Connect 6700 namísto rychlejšího modemu Fast Connect 6900, který používá Snapdragon 7+ Gen 2.

Pokud jde o schopnosti fotoaparátu, Snapdragon 7 Gen 3 spoléhá na trojitý 12bitový systém ISP, zatímco Snapdragon 7+ Gen 2 na pokročilejší trojitou 18bitovou architekturu ISP. Ta umožňuje vyšší rozlišení fotografií a videozáznamů v konfiguracích s jedním i dvěma fotoaparáty.

Solidní střední třída

Snapdragon 7 Gen 3 bude novým vrcholným čipem pro smartphony střední třídy se systémem Android. Očekáváme, že první telefony s novým čipem přinesou výrobci Vivo a Honor ještě v listopadu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud