Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Řada výkonných podnikových NAS

Pavel Trousil 20.06.2016

Společnost QNA Systems oznámila vydání výkonné řady TVS-x82 orientované na podnikové uživatele, kteří potřebují výkon a efektivitu úložišť. Dostupné jsou tři modely s nejnovějšími procesory Intel 6. generace, HDMI výstupem a možností rozšiřování úložné kapacity.

NAS servery TVS-x82 jsou vybaveny pokročilým hardwarem, k němuž patří i integrované sloty SATA M.2 SSD, 2,5” SSD, oddílové inteligentní chlazení a beznástrojová instalace jednotek pevných disků. Technologie Qtier od společnosti QNAP vybavuje TVS-x82 automatickým stupňováním, které pomáhá optimalizovat efektivitu ukládání dat na disky SSD M.2, SSD a SATA. Tato různá úložná média lze potom nakonfigurovat jako nezávislé diskové oddíly pro různé aplikace k zajištění dostatečné úrovně propustnosti pro všechny aplikace. Díky většímu počtu síťových portů mají aplikace možnost používat vyhrazená síťová rozhraní. Jednotlivé modely NAS serverů řady TVS-x82 se liší počtem slotů, procesorem a velikostí operační paměti.

TVS-x82 má tři HDMI výstupy, včetně jednoho výstupu HDMI 2.0. Uživatelé tak mohou NAS připojit k HDTV nebo k přijímači signálu A/V a využívat výkonný mediální přehrávač HD Player v HD Station s dálkovým ovládáním QNAP a využívat své uložené sbírky médií a kvalitní filmové metráže v rozlišení 4K (60 fps). Mohou také využívat tří monitorů buďto v “duplikované” nebo “rozšířené” konfiguraci pracovní plochy.

Kromě postupného rozšiřování úložné kapacity TVS-x82 připojením kompatibilních rozšiřujících jednotek QNAP (REXP-1000 Pro, UX-800P a UX-500P) mohou uživatelé mající více jednotek QNAP NAS také přeměnit nevyužitý prostor na virtuální disky pomocí VJBOD (Virtual JBOD). K TVS-x82 lze připojit nevyužitý úložný prostor NAS z až osmi QNAP NAS jako virtuální disky a uživatelé mohou vytvářet virtuální seznamy úložišť a svazky na nich jako by využívali místní diskový prostor.

Řada TVS-x82 podporuje řešení centralizované dálkové správy QRM+ (QNAP Remote Manager Plus) umožňující personálu IT odhalovat, mapovat, monitorovat a spravovat kriticky významné výpočetní prostředky (servery/PC/tenké klienty) na síti, a dále umožňuje dálkové připojení KVM (Klávesnice, Video, Myš) pro zařízení IPMI a nahrávání a přehrávání KVM za účelem sledování úkonů. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud