Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Realme má prý nejlepší levný telefon na světě. Je tu ale velký háček

Jakub Fišer 22.03.2024
Zdroj: Realme / Narzo press kit

Čínská společnost Realme tento týden v Aténách uvedla do Evropy své nové modely střední a vyšší-střední třídy Realme 12, především pak Realme 12 Pro. V dalekém zahraničí však odborná veřejnost oslavuje především model Narzo 70 Pro, který na globální trhy zatím nemíří. Údajně jde o nejlepší levný telefon.

Kapitoly článku

Nejlepší levný telefon? Realme

Realme Narzo 70 Pro 5G, jak zní celý název telefonu, se nejvíce podobá modelu Realme 12+, který má větší šanci dorazit na globální trh (zatím sem míří pouze Realme 12 Pro a Pro+). Podle některých odborníků jde dokonce o „nejlepší levný telefon od dob Redmi Note 10 Pro“.

Novinka představená teprve tento týden v Indii nabízí zajímavou směsici specifikací. Velké plastové tělo disponuje alespoň mírnou odolností IP54. Na přední straně najdou zájemci 6,67″ AMOLED panel s vysokou obnovovací frekvencí až 120 Hz a rozlišením Full HD+.

Zdroj: Realme India / YouTube

Pod zadním krytem tepe čipová sada Dimensity 7050 s 6nm architekturou. Přestože tento konkrétní není žádný vyložený trhač asfaltu, má větší sílu než konkurence od Qualcommu. Je to právě výrobce čipů MediaTek, který umožňuje v dnešní době nabízet skutečně vysoký výkon i levnějším výrobcům.

Kromě vysokého výkonu nabízí Narzo trio fotoaparátů s 50Mpx hlavním (včetně OIS), dále 8Mpx širokoúhlý a 2Mpx makro. Zbývá doplnit ještě jeden nesmírně zajímavý údaj z výbavy: 5000mAh baterie s podporou 67W nabíjení.

Mohlo by vás zajímat

V Česku ho ale nekoupíte

V Indii, kde telefon vstupuje na trh ještě teď v březnu, cena startuje na sympatických 20 tisících rupiích, tedy asi 6 700 korunách včetně DPH. V Česku se zatím prodávat nebude, velkou šanci na vstup do prodeje však má jeho dvojče Realme 12+.

Výše zmíněný model Redmi Note 10 Pro vstupoval v Česku na trh v roce 2021 za 8 tisíc korun. K jeho výbavě ale už tehdy patřil velký AMOLED displej, čtyři fotoaparáty se 108Mpx hlavním, 5020mAh baterie nebo 33W nabíjení.

Mohlo by vás zajímat

Zdali je nové Narzo nejlepší levný telefon? Těžko usoudit, na našem trhu jej zatím nemáme možnost vyzkoušet. Když jde ale o perfektně vybavené telefony na českém trhu, přichází na mysl třeba Motorola G54 Power nebo Redmi Note 13 Pro coby zástupce těch stabilně nejzajímavějších modelů.

Zdroj: Realme, Gizmochina, GSMArena


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud